Головна Цікаво Фанати Ірландії – надбужанським дітям

Фанати Ірландії – надбужанським дітям

670

Упродовж трьох днів минулого тижня Львів вирував футболом. У столиці Галичини проходив VII міжнародний фестиваль вболівальників "Єврофан-2013". Але закордонні гості не лише тішились футбольними баталіями і екскурсіями древнім містом Лева, але й взяли участь у благодійній акції "Фанати Європи – львівським  дітям". А ось фанати Північної Ірландії – члени однієї із 28 команд 22 країн-учасниць – стали доброчинцями для дитячого будинку сімейного типу в Буську, який відчинить свої двері з нагоди Дня Незалежності України 24 серпня.

Сьогодні на вулиці Шкільній тривають ремонтні роботи. Діти зі сиротинця, які поповнять сім'ю Наталії Севрук, з нетерпінням чекають новосілля. Відтак  кошти, подаровані північно-ірландськими фанами, прискорять цю подію.

У Буську європейських гостей чекали від обіду. Та їх  затримав матч з командою українських фанів, над якими вони отримали перемогу. І ось нарешті близько дев'ятої вечора зустріч відбулась.

Ірландські гості, а це студенти і програмісти, страхувальники, підприємці і лікарі, приїхали до дитячого будинку у супроводі керівника відділу освіти Богдана Глуховецького і нашої землячки, перекладача Мар'яни Мищишин, яка, власне, і розповіла про мету футбольних фанів. "Цікавим є те, що перший раз, а було це минулоріч, команда Північної Ірландії приїхала на футбол, а вже стимулом для другої поїздки стали діти, бажання допомогти яким було настільки сильним, що хлопці у  спідницях забігали марафон, організовували різні змагання, конкурси, частування, аби назбирати кошти, – розповідає Мар'яна. – І те, що їм вдалося, справді вражає, заставляє замислитись, чи кожен з нас готовий викластись на всі сто, аби допомогти дітям інших країн".

Біля будинку сімейного типу делегацію зустрів голова Буської РДА Володимир Сай, який розповів європейським благодійникам про реконструкцію оселі і задвір'янську сім'ю, яка житиме у затишній домівці під оновленим дахом. Представники фанів ділились враженнями від турніру і Львова. "Окрім спеки і комарів – жартували вони – усе просто чудово". На згадку про свою добру справу ірландці отримали в подарунок книжку "Буська земля" і  сфотографувались (на знімку). Їхній літак через день злетів у небо, але  частинка щирих сердець залишилась тут, у Буську, разом з дітьми, яким вони допомогли.

Адріана  ГАЄВСЬКА