Головна Цікаво З Росії йде менінгіт

З Росії йде менінгіт

801

Днями у ЗМІ з`явились тривожні повідомлення про те, що на території двох областей Росії спостерігається спалах ентеровірусної інфекції – захворювання кишкової групи, де одним з основних симптомів є менінгіт – ураження центральної нервової системи. Так у Ростові-на-Дону вже захворіло близько 200 осіб. У 55 діагностували серозний менінгіт. Серед хворих, насамперед, діти дошкільного віку, які відвідували дитячі садки. Саме ж захворювання протікає в середній і важкій формі і починається з високої температури, менінгеальних симптомів, афтозного стоматиту. Здавалось би, турбуватись нічого – де Росія, а де ми. Та річ у тім, що через фінансові проблеми чимало надбужанців змушені покидати свої домівки і їхати за кордон, в тому числі і до сусідів на заробітки. Отож ймовірність того, що захворювання потрапить до нас висока. Про це дізнавалися у епідеміолога Буського лабораторного відділення СЕС Надії Назарко:

– Причини для хвилювання і справді є, адже з початку місяця в інфекційний відділ Буської ЦРЛ вже госпіталізували 5 хворих з підозрою на менінгіт. А ось збудника захворювання на даний час ще не встановили. Тому обережність і профілактика тут не зашкодять, адже джерелом інфекції є не лише хворі, але й вірусоносії. Не виключений і повітряно-краплинний механізм передачі. Щодо інкубаційного періоду, то він становить до 5 днів. Найчастіше хворіють діти та молоді особи.

Основними симптомами захворювання є катаральні явища (закладеність носа з серозними виділеннями, кашель, почервоніння слизових оболонок), біль в животі і м'язах, пронос, підвищення температури тіла. Після перенесеного захворювання можуть реєструватися ускладнення у вигляді пневмонії, отиту.

Основними симптомами захворювання є катаральні явища (закладеність носа з серозними виділеннями, кашель, гіперемія (почервоніння) слизових оболонок), біль в животі і м'язах, пронос, підвищення температури тіла. Після перенесеного захворювання можуть реєструватися ускладнення у вигляді пневмонії, отиту.

Загалом ентеровіруси характеризуються стійкістю до різних факторів навколишнього середовища, наприклад, при температурі 0°С у стічних водах вони зберігають свою інфекційність протягом місяця, у харчових продуктах (молоці, сметані, маслі) при температурі 56°С – до 30 хв. Проте швидко гинуть під час кип'ятіння, впливу УФ-випромінювання, дезінфікуючих хлорвмісних засобів.

– Як можна інфікуватися?

– При вживанні недоброякісної питної води, під час купання у стоячих водоймах, вживанні забруднених харчових продуктів і під час спілкування з хворим та вірусоносієм.

– Насамкінець, про найважливіше – заходи профілактики.

– Під час відпочинку на природі треба використовувати тільки бутильовану воду, купатися у визначених для цього місцях, харчові продукти піддавати термічній обробці, вживати добре вимиті фрукти та овочі та дотримуватися правил особистої гігієни.

Найгірше те, що наші заробітчани не завжди перебувають в задовільних санітарних умовах, заощаджують на всьому. Тому часто привозять додому не лише гроші, але й хвороби. Тому якщо ви або ваші рідні прибули із прикордонних з Росією областей, або ж перебували впродовж останніх 10 днів перед початком спалаху захворювання на території Росії і з'явились ознаки, необхідно негайно звернутися до лікаря для обстеження. В жодному випадку не можна займатися самолікуванням, оскільки це може нашкодити здоров'ю.

Інна ПАЛАМАР