Головна Цікаво Міряйте тиск – бережіть здоров’я!

Міряйте тиск – бережіть здоров’я!

852

З 13 по 27 травня в районі традиційно проводиться профілактична акція з вимірювання артеріального тиску у населення.

Питання виявлення осіб з підвищеним артеріальним тиском є надзвичайно актуаль­ним. Адже щорічно понад півмільйона українців поми­рають від хворіб, спричинених артеріальною гіпертензією. Сьогодні це захворювання діагностують у 33% дорослого населення. Тобто, фактично кожна третя доросла людина має підвищений арте­ріальний тиск.

Артеріальною гіпертензією вважається підвищення артері­ального тиску вище 140 мм рт.ст. за верхнім і вище 90мм рт.cт.  за нижнім артеріальним тиском. На сьогод­нішній день про наявність у них підвищеного тиску знають лише 62% насе­лення, однак серед них лікуються лише 23%. Ефектив­ність такого лікування не перевищує 8% серед жителів села і 19% серед жителів міста.

Існує багато чинників ризику, що впливають на підвищення артеріа­льного тиску: спадко­вість, вік, зайва вага, шкідливі звички (тютюно­паління, злов­жи­вання алкоголем), стреси і навіть споживання кухонної солі, а також підвищений рівень цукру крові та холестерину.

Гіпертензія особливо небез­печна тим, що можливий кризовий перебіг. Клінічними проявами гіпертонічного кризу є: сильний головний біль, інколи короткочасна втрата свідомості, запаморочення, блювання, оніміння кінцівок, біль у ділянці серця, аритмія, раптова задуха.

Високий артеріальний тиск був би не таким небезпечним, якби не ускладнення, які його супровод­жують. У хворих з підвищеним артеріальним тиском у сім разів вища частота появи інсультів, у шість – серцевої недостат­ності, у чотири – ішемічної хвороби серця і у два рази частіше вражаються периферійні суди­ни. Отож зак­ликаємо мешканців району не легко­важити зі своїм здоров’ям, а пройти це просте обстеження (вимі­рювання тиску) у медзакладах за місцем проживання.

Максим Коропецький, лікар-кардіолог