Головна Цікаво У Буську працює медична клініка на колесах “Дар життя”

У Буську працює медична клініка на колесах “Дар життя”

1080

Уже третій рік поспіль у Буську з ініціативи та підтримки народного депутата Ірини Сех працює медична клініка на колесах "Дар життя". З 10 по 20 червня біля адмінбудинку райради у двох, оснащених сучасною апаратурою, автобусах стоматологи та педіатри обстежують надбужанських дітей. Як повідомив депутат міської ради Володимир Ступак, який проводить запис пацієнтів, сюди приходять не тільки маленькі бущани, а й мешканці віддалених сіл. Здебільшого за день обстежують 25 дітей.

Спілкуюсь з головним лікарем клініки, педіатром Ларисою ЧОРНОЮ:

– Ми приїхали до Буська з Бродів, опісля обстежуватимемо маленьких пацієнтів Кам'янки-Бузької, Старого Самбора, Борислава. Зі мною працюють лікар педіатр Оксана Русин, асистент лікаря Ігор Шелетин, стоматологи Ірина Чорна та Віктор Глинчук, зубний лікар Василь Під-камінний та асистент стоматолога Наталя Тріщ. Лікарі стоматологи проводять професійну чистку, фторування, лікування, а педіатри проводять повний медичний огляд, аналізи на гемоглобін, цукор тощо.

-Що можете сказати про здоров 'я наших дітей?

-Ми тільки почали працювати, але вже можувідзначити, що чи не в кожної дитини, навіть дошкільняток, є порушення постави. А також багато дітей мають проблеми з печінкою. Можливо, споживають неякісну воду, і воно так впливає. Мають діти і первинні карієси, деформовані зуби, комусь  вже потрібна й допомога ортодонта

–    Ви працюєте вже другий день, скільки обстежили дітей?

–    За день оглядаємо 25-28 дітей. Поки що обстежили 25.

–    З тих 25 є повністю здорові діти?

–    Лише одна дитина. їй немає й рочку.

Ось такі сумні реалії життя. Погане харчування, екологічні проблеми, неправильне сидіння за партою, довге – перед телевізором та за комп'ютером призводять до погіршення здоров'я наших дітей. Але, впевнена лікар педіатр Лариса Чорна, "якби батьки краще турбувалися про здоров'я своїх дітей і сумлінно виконували ті рекомендації, які ми їм даємо, то й результати були б кращі".

Лариса ГАРАСИМІВ

Р.S. Медична клініка на колесах "Дар життя"працюватиме у Буську до 20 червня. То ж, шановні батьки, якщо ви хочете обстежити свою дитину, не баріться.