Головна Політика Майдан вимагає, щоб його почули

Майдан вимагає, щоб його почули

Нещодавно створене у Бущині громадське об'єднання "Майдан" активно розгортає свою діяльність. Нагадаємо, що установчі збори БРГО "Майдан" за участю двох сотень делегатів відбулися недільної днини 2 березня в актовому залі музичної школи. Мандат довіри очолити організацію отримав депутат райради Степан Рак. Створили і Раду ГО Майдан, в яку увійшло більше трьох десятків активних надбужанців, зокрема майданівці, котрі брали безпосередню участь в подіях у столиці.

У четвер, 6 березня, Рада "Майдану" зібралась на завдання, аби визначити план роботи. Відтак першим дієвим кроком громадської організації стало створення трьох комісій: люстраційної, у зв’язках з правоохоронними органами, у зв'язках з територіальними громадами Буського району. Вирішили, що в люстраційну не входитимуть керівники партій та держслужбовці чи особи, прирівняні до них. Обрали голів комісій. Люстраційну очолив Іраклій Гобечія (правник), у зв'язках з правоохоронцями – Роман Фурда (майданівець, керівник "Самооборони"), а у зв'язках з територіальними громадами – Тарас Дума (голова Асоціації місцевих рад Буського району).

Не менш важливим виявилось питання призначень на керівні посади у державні структури району. Після тривалих дебатів вирішили обговорити лише кандидатури майбутнього голови Буської РДА. Член Ради Володимир Квасниця рекомендував на цю посаду голову виконавчого комітету районної ради Степана Рака (враховуючи рішення XXXI сесії Буської райради). Забігаючи наперед, зазначу, що вже наступного дня делегація від БРГО "Майдан" зустрічалася з новопризначеним очільником ЛОДА Іриною Сех та передала свої пропозиції стосовно призначення С.Рака головою РДА.

Окрім цього, Рада "Майдану" запропонувала районній раді звернутись до Верховної Ради України з вимогою внести зміни до Закону України "Про місцеве самоврядування" та Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" в частині утворення виконкомів районних та обласних рад і відповідно скасування місцевих адміністрацій.

Прозвучали й інші пропозиції членів Ради, які підтримали одноголосно. Сергій Бондаренко закликав вивчити питання, хто з постраждалих на Майдані потребує допомоги. Мар'ян Длугош запропонував виділити цільову допомогу у розмірі десять тисяч гривень багатодітній сім'ї загиблого майданівця з Краматорська. Цей доброчинний жест має вкотре показати, що немає Заходу і Сходу України, а є єдина неподільна українська нація і люди, незважаючи на регіон проживання, повинні допомагати один одному. М.Длугоша підтримала і Людмила Гураш. З її ініціативи ще одна допомога у 10 тис. грн. від Буської РО ГО "Майдан" надійде нашому земляку, колишньому пластуну Василю Фтомовичу, який після сумнозвісних подій на Майдані залишився без ока і сьогодні лікується у Литві.

Не забули й про таку проблему, як несанкціонований продаж алкоголю, так звані "точки". Володимир Замроз запропонував до врегулювання цього питання залучити "Самооборону" і "Автомайдан". І, насамкінець, вирішили, що надалі Рада "Майдану" збиратиметься в малому сесійному залі райради щочетверга о 18.00 год. Зібрання відкрите, тому кожен бажаючий може прийти і взяти участь в обговоренні.

Наступне засідання Рада "Майдану" провела швидше, аніж запланувала. У вівторок, 11 березня, зібрались у сесійній залі, аби поспілкуватись із кандидатами на посаду голови РДА. Відтак Степану Раку і Богдану Гринишину довелось відповісти на усі запитання членів громадської організації. Це і була, так би мовити, своєрідна люстрація. Загалом питання залишається відкритим, адже останнє слово – за очільником ЛОДА І.Сех.

Також Рада обговорила доцільність дальшого перебування намету від Бущини на Майдані у Києві. Йшлося і про болюче – незаконну діяльність адміністрації ринку "Галвет" (збір коштів на тротуарі та ін.). Тому вирішили надіслати відповідні запити до міськради та Держархбудконтролю у Львівській області.

Створили ще одну комісію – по роботі з навчально-виховними закладами. Її очолив Сергій Бондаренко. На часі й навчання "Самооборони , яка налічує вже близько 300 осіб – про це теж йшлося на засіданні. Наголосили і на співпраці з офіцерами запасу, необхідності подальшого залучення членів "Самооборони" до спільного патрулювання з ДАІ. Також перед самооборонівцями поставили завдання визначити стратегічні об'єкти, які потребують охорони.

Обговорили питання збору коштів на допомогу і підтримку української армії, зокрема військових, які перебувають в облозі у Криму. Володимир Замроз доповів присутнім про результати наради у Львові з приводу ситуації в Україні. Він повідомив про диверсійні групи з Росії, які цілеспрямовано працюють на дестабілізацію в нашій державі, вербуючи людей для "підривної" діяльності. Їх уже викривають, але необхідна особлива пильність.

Ірина ГАЄВСЬКА