Упродовж десяти днів у монастирі св. Василія Великого стаціонарно лікувалися 25 важко поранених, медичну допомогу надано ще 40 потерпілим. Кілька потерпілих проходять лікування в Чехії та Польщі, решта чекають на вивезення до лікарень міста. За активної участі церкви було зібрано близько 70 тис. грн. З них 10 тис. грн використано на технічні потреби, 5 тис. грн надано пораненим, 2 тис. грн – на медичні обстеження. Решту коштів – 53 тис. грн адресно передадуть родинам Небесної сотні.
Про це повідомляє Громадський сектор Євромайдану, інформуючи про результати співпраці з медиками та духівництвом у монастирі Св. Василія Великого.
Як зазначається, внаслідок застосування вогнепальної зброї проти власного народу, за наказами злочинної влади, 18 лютого різко зросла кількість потерпілих на Майдані у Києві. З огляду на цю ситуацію, церква св. Василія Великого (УГКЦ) відкрила свої двері для всіх постраждалих і потребуючих допомоги.
У церкві працював госпіталь, пункт поселення, відпочинку, кухня, відбувався прийом та видача нужденним ліків, одягу та продуктів харчування. За час функціонування пункту допомоги – з 18 до 28 лютого – прихисток отримали 400 осіб.
«За активної участі церкви для потреб було зібрано близько 70 тисяч гривень. З них 10 тис. грн використано на технічні потреби, 5 тис. грн надано пораненим, 2 тис. грн – на медичні обстеження. Решту коштів – 53 тис. грн буде адресно передано родинам Небесної сотні, – йдеться в повідомленні.
– Завдяки небайдужим громадянам, які приносили сюди їжу та одяг, харчуванням забезпечувався Штаб Національного спротиву, 7 сотня Самооборони та сотні Консерваторії. Одяг, що залишився, передано в намети на Майдані Незалежності».
Також, як повідомляється, упродовж 10 днів в монастирі св. Василія Великого стаціонарно лікувалися 25 важко поранених, медичну допомогу надано ще 40 потерпілим. Кілька потерпілих проходять лікування в Чехії та Польщі, решта чекають на вивезення до лікарень міста.
Забезпечення лікарськими засобами отримували: лікарня № 6 та № 8 м. Києва, дитяча лікарня №1 м. Києва, поліклініки Шевченківського, Святошинського р-нів Києва, медпункт с. Лисівці Заліщицького р-ну Тернопільської області, медпункт с. Поташ Черкаської області, укомплектовано також аптечку храму Св. Василія Великого.
Решту ліків відкладено на зберігання у зв’язку з подіями в Криму.
Громадський сектор Євромайдану дякує УГКЦ в особі о. Василя, о. Рафаїла та братів-монахів, а також Глаі УГКЦ Блаженнішому Святославу, який відвідав хворих і благословив спільну працю; лікарям та медсестрам, які цілодобово лікували і опікувалися пораненими; греко-католицькій молоді за волонтерську роботу в пункті поселення; жертводавцям за фінансову підтримку родичам вояків Небесної сотні; прихожанам за гарячу їжу тричі на день; добродіям за оперативну доставку ліків та транспортні послуги; Київ-хост та киянам за допомогу з поселенням людей; вело-патрулям з «ВелоКиїв» а також усім волонтерам Громадського сектору Євромайдану, 26 сотні Cамооборони ЄвроМайдану за цілодобову охорону.