Як відомо, освіченість і духовна культура – запорука майбутнього розвитку людства. Тому переконана, що сучасна освіта має стати таким соціальним інститутом, який би надавав учневі різноманітні освітні послуги, а також можливість навчатися безперервно.
Звідси виникає потреба в об`єднанні зусиль середньої і вищої школи для розвитку творчих здібностей обдарованої учнівської молоді, розробки та реалізації освітньо-професійних програм, для задоволення допрофесійних запитів школярів, розвитку академічної мобільності, залучення науковців до співпраці з педагогами навчального закладу, для створення національних і регіональних банків наукової і навчально-методичної інформації. Відтак Олеська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів уклала договір про співпрацю з Державним вищим навчальним закладом "Національний лісотехнічний університет України". А 6 листопада відбулася вже друга зустріч науковців та школярів Олещини. До нашого закладу завітали професор ЛНТУ Іван Войтович, доценти Андрій Кушпіт та Богдан Кшивецький, які ознайомили учнів з напрямами підготовки в університеті, з умовами вступу, а також з позитивом договору між навчальними закладами. Тут доцільно відзначити найголовніші пункти:
По-перше, учнів школи зараховують на підготовчі курси на безоплатній основі (вартість курсів 1200 гривень);
по-друге, у правилах прийому до університету передбачається відповідна кількість балів (20 балів) для слухачів підготовчих курсів ЛНТУ, які вступають на природничі та інженерно-технічні напрями;
по-третє, здійснюється прийом документів за місцем навчання;
по-четверте, скеровуються викладачі для читання лекцій, проведення семінарських і гурткових занять;
по-п’яте, забезпечується участь викладачів у журі при проведенні конкурсів, турнірів;
по-шосте, розробляються контрольні та тестові завдання для учнів-учасників конкурсів.
Під час зустрічі учні та вчителі школи переглянули запропоновані гостями відеоролики про історію заснування університету та фахову підготовку у цьому Державному вищому навчальному закладі.
Наприкінці науковці зазначили, що планують багато уваги приділяти довузівській підготовці майбутніх абітурієнтів. У структурах ВНЗ створені спеціальні підрозділи, що займаються цією справою. Поширеними формами роботи щодо надання методичної підготовки шкільним вчителям є проведення конференцій, семінарів, круглих столів та багато іншого. У ЛНТУ України напрацьований свій арсенал засобів цієї діяльності. Крім того, науковці відповіли на численні запитання потенційних абітурієнтів.