Уже кілька років поспіль серед педагогічних працівників Львівщини обласний Будинок учителя проводить виставку-конкурс "Різдвяна свічка".
Взяли участь у ньому і педагоги нашого району.
Багато свят є у нашого народу, де ми використовуємо свічку. Важливу роль серед них відіграє воскова, яка була і є одним з визначальних символів сакрально-ритуальної культури українців. Вона супроводжує людину від народження до смерті; при запаленій свічці народжуються, одружуються і йдуть у небуття.
Особливого значення надають страсній свічці. Проводячи виховні заходи у загальноосвітніх школах, педагоги також її використовують.
Свічечка освітлює шлях святому Миколаю у проведенні дитячих ранків, запалюємо її при передачі Вифлеємського вогню, який символізує народження Ісуса Христа. Кожної останньої суботи листопада в пам'ять жертв Голодомору 1932-1933рр. вони палахкотять біля пам'ятників і пам'ятних знаків.
– Основна мета конкурсу, – зазначила методист БДЮТу Оксана Цюга, – відродження національних традицій та звичаїв, поглиблення знань про значення та використання свічки у різдвяний період; обмін досвідом щодо композиційного оформлення.
Кращими визнані роботи Ірини Гриненко, вчительки Буської гімназії ім.Є.Петрушевича, керівника туристично-краєзнавчого гуртка; Галини Таланчук (на знімку справа), керівника гуртка «Плетіння з соломки» та Наталії Тхір (на знімку зліва), керівника гуртка "Вишивка стрічкою" Буського БДЮТу; Оксани Турченяк, керівника гуртка "Витинанка" Олеського БДЮТу та вихователів дитячого садочка с.Утішків.
Інна ПАЛАМАР