Водій автобуса Львів – Нивиці 22 серпня запропонував оплатити дорогу з Топорова до Буська, замість 15 грн, – 18 грн. Усі ми ходили в школу – на 3 грн більше – це на 20% більше від попереднього тарифу. Звісно, що водій тут ні причому, це ініціатива власне самого перевізника. Уважно придивляюсь до розвішених оголошень в Буську на автобусній – жодного оповіщення про ймовірне підняття тарифів на проїзд в автобусах не знаходжу.
Зумисне заходжу в один з автобусів на автобусній і запитую водія, чи підвищені ціни на проїзд. Водій чемно відповідає, що поки що ні, тарифи попередні. Дивується, чому саме в топорівському напрямі вже підвищено тарифи, і до того ж аж на 20%! Питаю людей – відповіді різні.
У свій час читала, що зростання тарифів, відносно попередніх, може становити 7-10%. Бог з ним, нехай би ціна зросла на одну гривню, але не одразу аж на 3 грн. Задумуюсь, чому, коли на залізничному транспорті планують чергове підвищення тарифів, то заздалегідь інформують про це людей. А тишком-нишком – і лише в окремих автобусних напрямах – це принаймні викликає нездоровий подив і обурення…
У часи карантину десь читала – суворо заборонено підняття тарифів на проїзд для населення. Чому ж це слушне застереження ігнорують окремі перевізники? Бачте, «солярка дорожчає»… Так, дорожчає, але, очевидно, не для усіх, а лише для тих, у кого надто «глибока кишеня»…
Торкнуся ще однієї проблеми – проблеми «сидячих місць» в автобусі. Власне 22 серпня була свідком того, як кількох пасажирів водій не зміг взяти в дорогу. До водія претензій нема. Адже він керується певним циркуляром, зрештою, над ним тяжіє тінь штрафу…
Даруйте, маю право на свою думку, – вважаю це черговою резонансною помилкою влади. На залізничному транспорті проблеми тільки «сидячих місць» просто не існує, бо люди не пустили б поїзд в рейс. Чи ж то “автобусні пасажири» більш вразливіші до вірусу, ніж «залізничні»? Пояснити таке «ноу-хау», керуючись здоровим глуздом, – не можу… Йдеться ж не про наповнення салону автобуса по «саме нікуди», а про трьох – чотирьох пасажирів понад норму, які в масках спокійно стоятимуть у проході, і через 15-20 хвилин будуть вдома. Гадаю,що нічого б не сталося… Але ж ні, «не дозволено»! А як їм (отим, що не вписалися у рамки сидячих крісел) добратися додому? Що – знову їхати на роздоріжжя доріг – і голосувати… Ми це вже проходили…
Чому всі чиновники стидливо обминають цю проблему – проблему залишених самих на себе людей, які не змогли сісти в автобус в силу карантинних обмежень? Ну гаразд, тер літо, день довгий, а що буде восени, у холоднечу. Слушним буде саме в цьому місці моєї публікації ще раз нагадати усім про топорівську «епопею» з автобусами. Скільки зусиль, нервів, списаного паперу нам вартувало, щоб поновити маршрут бродівського автобуса! Хто конкретно позбиткувався над людьми: чому нині, уже вкотре, автобус Львів – Броди №520 не курсує за маршрутом? Нині саме бродівські автобуси розвантажували б проблему «сидячих місць» в автобусі. О 12 год 20 хвилин, в 19-й год пасажирів було вдосталь. Нині люди, після закінчення роботи в Буську, марнують дві години, очікуючи на нивицький автобус. З цього приводу маємо серйозні претензії до департаменту дорожнього господарства Львівської ОДА, які самоусунулись від своїх прямих обов’язків – контролювати роботу перевізників. Особисто ми переконалися, що перевізник ТзОВ АТП – 14 631 – безвідповідальний, ненадійний. Мабуть, уже вчетверте не дотримується умов договору, але чомусь знову з ним укладають договір. І все починається спочатку …
Чому домінуючою для перевізника є суб’єктивна думка водіїв, а не насущні проблеми пасажирів? Після карантину кілька разів бродівський автобус показався в селі: два дні їздив, потім – не було, люди не могли ризикувати, тому і планували їхати іншим транспортом. А через кілька днів почули вердикт водіїв: – Їздити не будемо- нема людей…
А тепер кілька запитань адресуємо департаменту дорожнього господарства. По – перше, хто має відповісти за систематичне порушення умов договору перевізником АТП- 14 631, через що люди тепер терплять такі великі незручності? По –друге, чи можуть бути різними тарифи для населення у різних перевізників? По – третє: чому не прозорою є тарифна політика перевізників? По-четверте, чому чергове підняття цін на проїзд робиться без попереднього оголошення пасажирам?
Плануємо ми, мешканці Топорова, переслати ці питання в Департамент.
Позаяк Буська РДА є виразником наших інтересів, то просимо шановне чиновництво звернутися у Львівську ОДА та висловити свою позицію з приводу обмеження пасажирів в автобусі, яке доведене до абсурду; про недостатню поінформованість населення, коли зростають тарифи (не заздрю тоді водіям, бо люди безпідставно зганяють на них злість) і про те, як вирішити проблему тих людей, яких водій не може взяти в рейс. Просимо чиновників Буської РДА скористатися нашим надійним інтернет-ресурсом, представленим Буським медіа порталом, та поінформувати нас про свою особисту позицію з цих питань.
Від імені мешканців села Топорів Зеновія Кузьма