Незалежно від міста, кожен може зіткнутися з невмотивованою агресією у свою сторону або спробою грабіжу. Небезпеку становлять люди, що випили, особливо компанії, кримінальні елементи або вуличні тварини. Щоб виключити неприємності, довелося б відмовитися від переміщення містом. Такий радикальний спосіб підходить не всім. Простіше придбати ефективний засіб самооборони. Розглянемо три найбільш популярних варіанти.
Травматичний пістолет: висока ефективність у будь-якій ситуації
Досить потужний засіб самозахисту, здатний навіть фактом демонстрації демотивувати противника і припинити агресивні дії з його боку. За зовнішніми параметрами травматичний пістолет практично нічим не відрізняється від бойового. Водночас він не наносить летальних ран та стріляє гумовими кулями. Іноді в них присутні металеві сердечники. Також можуть використовуватися сигнальні, сліпучі, газові та світло-шумові патрони. До основних переваг такого типу самозахисту належать:
-
далекобійність майже 20 метрів;
-
різноманіття патронів;
-
простота в обслуговуванні;
-
ергономічність;
-
психологічний вплив.
Просто так використовувати цей досить грізний засіб самооборони не можна. Як і у випадку з бойовим, якщо бажаєте купити травмат, потрібно отримати дозвіл. Вам необхідно навчитися правильно застосовувати пістолет та вміти надавати медичну допомогу в разі поранення з нього. Також потрібно забезпечити надійне, безпечне зберігання.
Газовий балончик: недорого та безпечно
Такий тип самозахисту найбільш безпечний із юридичної точки зору. Він легальний, ефективний та компактний. При правильному застосуванні ви зможете всього за кілька секунд дезорієнтувати агресора та відступати в безпечне місце. Балончик ефективний не тільки проти людей, але і проти тварин.
Попри те, що спеціальні навички для поводження з таким типом самозахисту не потрібні, рекомендується провести кілька тренувань. Так ви будете почувати себе впевненіше, а в критичний момент зможете правильно скористатися балоном. У продажу нескладно знайти спеціальні версії для тренувань, вони не містять діючих речовин.
Врахуйте, що газ, який міститься в балончику, практично моментально діє на слизові оболонки, провокує сльозотечу, слиновиділення та ін. Тому потрібно завжди враховувати вітер, а також з обережністю застосовувати в закритих приміщеннях. Цей варіант самозахисту розрахований насамперед для вулиці. У приміщенні допускається використання пристрою тільки струменевого типу, не аерозольного.
Електрошокер: паралізує та дезорієнтує противника
Звук електричного розряду вже здатний відбити бажання у противника до подальших дій, також ефективно захищає від собак. Існує велика різноманітність зразків залежно від конструктивних особливостей, параметрів потужності та напруги. Найчастіше використовуються контактні та ті, що стріляють. Перші необхідно притуляти до тіла нападника, вони передбачають невелику дистанцію, а другі виконані у вигляді пістолета та забезпечують дистанцію в кілька метрів.
Контактні зручніше застосовувати в закритих приміщення, наприклад, у під’їзді, ліфті. Вибираючи, важливо врахувати пробивну здатність шару одягу. Якщо використовувати будете взимку, цей параметр стане визначальним ефективність. Пристрої дистанційного типу вимагають навичок прицілювання, вони не підходять для обмежених просторів.
Практично всі моделі працюють від акумуляторів. Потрібно обов’язково підбирати, виходячи з його місткості, та завжди стежити за актуальним рівнем заряду.
Обіг шокерів в Україні не регулюється спеціальним законом, тому ви не зможете отримати дозвіл. Водночас більшість моделей, доступних у продажу, не несе серйозної загрози для життя. Однак ви маєте пам’ятати, що за наявності у противника проблем із серцем можливі серйозні наслідки.