Щоб підвищити рівень обізнаності про цукровий діабет 2 типу, зокрема у групах ризику, а також залучити лікарів первинної ланки медичної допомоги до мотивації людей регулярно перевіряти свій рівень глюкози у крові та змінювати спосіб життя в Україні реалізовують інформаційну кампанію «Мисливці за діабетом».
Це частина українсько-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я», який реалізовують у партнерстві з Центром громадського здоров’я України, вона спрямована на скорочення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань в Україні.
Львівщина один із п’яти цільових регіонів, де вже кілька місяців працюють команди «Мисливців за діабетом».
«З початком повномасштабної війни, коли на Львівщину попрямували тисячі біженців з інших регіонів країни, ми переглянули нашу діяльність і сфокусувалися на тому, щоб інформувати про цукровий діабет 2 типу, тестувати на рівень цукру у крові та надавати базові медичні консультації на місцях, тим, хто цього найбільше потребує», – розповіла менеджерка українсько-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» Галина Майструк.
«Багато психологів і медиків говорять, що коли ми перебуваємо в тривалій затяжній проблемі, яка потребує вирішення, ми в першу чергу повинні дбати про своє здоров’я. ВПО, які потрапили на Львівщину та в інші області, мають величезну кількість проблем. Це проблеми із житлом, працевлаштуванням, влаштуванням дітей на навчання тощо. Тому питання здоров’я дуже часто переходить на другий план, особливо, коли це стосується хронічних захворювань і не вимагає ургентної медичної допомоги. Стрес є одним зі значних тригерів початку хвороби. А хвороба підступна тим, що дуже часто на початках протікаєбезсимптомно, але завершується важкими ускладненнями, інвалідизацією людей», – зазначила регіональна координаторка проєкту «Діємо для здоров’я» у Львівській області Мар’яна Служинська.
В межах інформаційної компанії проводитимуть низку заходів в різних напрямах. Це поширення інформації про захворювання цукрового діабету, також запрацюють мобільні медичні команди.
«Вони покликані надавати медичну допомогу у цей складний час людям із неінфекційними захворюваннями, зокрема цукровим діабетом, і забезпечити необхідним лікуванням», – додала Галина Майструк.
Мобільні медичні команди виїжджатимуть в громади, в першу чергу віддалені населені пункти, де мешкає значна кількість переселенців. У їхньому складі будуть сімейний лікар, медсестра, психолог. Вони безоплатно надаватимуть базову медичну допомогу, а також медичні засоби.
Такі команди, окрім Львівської, найближчим часом працюватимуть у Дніпропетровській, Рівненській, Полтавській та Херсонській областях.