Скорботного дня, 22 червня, в урочищі Саліна на Старосамбірщині вшанували пам’ять жертв НКВС. Заходи розпочалися поминальною панахидою під стінами колишньої тюрми у Добромилі, згодом скорботна процесія пішою ходою рушила в урочище "Саліна", де владика Самбірсько-Дрогобицької єпархії о.Ярослав разом з 15 священиками греко-католицьких церков відправив панахиду, а потім відбулося віче-реквієм. Участь у ньому взяли представники громадських організацій Львівщини, серед них і голова Буської районної Спілки політв’язнів і репресованих Сергій Бондаренко.
Саліна – це назва урочища і соляної шахти на Добромильщині. У червневі дні 1941 року ця копальня була вщерть заповнена людськими тілами, – загалом у двох соляних шахтах загинуло близько 3600 осіб. Вбивства здійснювали війська НКВС. Коли розпочалася війна, енкаведисти вивели ув’язнених з тюрми Добромиля і вели їх в бік шахти, нібито на роботу, проте невдовзі прозвучала кулеметна черга. Всіх, і мертвих, і поранених, скинули у соляну шахту, засипавши шлаком. Двоє з тих, що були під верхом, вижили і врятувались. Живуть і до сьогодні у селі Саляноватка. Про це розповів Василь Сивий, – один з ініціаторів меморіального комплексу "Біль Саліни", який встановлять на місці трагічних подій 1941 року. Щорічно, з 1990 року, в урочищі Саліна відбуваються поминальні заходи в пам’ять жертв енкаведистів.
Координатором поїздки на Добромильщину став депутат обласної ради Андрій Холявка, який, виступаючи на віче, зазначив: "22 червня 1941 року почалася війна між двома тоталітарними державами – нацистською Німеччиною та комуністичним СРСР. Але в той же час розпочалася ще одна війна, – війна СРСР на знищення українців. Понад 22 тисячі українців, які утримувалися в тюрмах НКВС, були розстріляні в кінці червня 1941 року. Сьома частина з них лежить тут – в урочищі Саліна. Це велика трагедія в історії нашої нації. Та найстрашніше те, що й сьогодні в Україні є сили, які намагаються відбілити Сталіна і йому подібних злочинців з НКВС та КПРС, в тому числі і тих, які розстрілювали українців тут, в Саліні".
Перед присутніми виступили і народний депутат Андрій Тягнибок, й письменники Марія Прокопець та Михайло Кріль, які видали книгу про Салінську трагедію українського народу. А Львівська державна академічна чоловіча хорова капела "Дударик" та чоловічий хор Дрогобицького педагогічного університету виконали патріотичні пісні.
Лариса ГАРАСИМІВ