До заходу долучились представники влади різних рівнів, заклади професійно-технічної освіти, представники бізнесу та громадськості, міжнародні організації.
Напередодні, 26 березня, у м. Києві представники департаменту освіти і науки ЛОВА взяли участь у конференції «Skills4Recovery: Кваліфікована робоча сила для відновлення України».
У ході активного обговорення експерти звернули увагу на важливість кваліфікованої робочої сили у відновленні та довгостроковій стабільності України, а також спільно напрацювали рішення, що дозволили б швидко та ефективно надавати освітні можливості для всіх громадян працездатного віку.
«У питанні професійної освіти мені імпонує перехід до важливості навчання дорослих та навчання за короткостроковими програмами. У нас вже функціонують понад 160 нових короткострокових програм, які були розроблені для ветеранів. З багатьма закладами відбувається діалог стосовно того, як ефективно розвивати цей напрям та забезпечити якісну освіту для дорослих», – наголосив заступник Міністра освіти і науки України Дмитро Завгородній.
Також спікери конференції наголосили на важливості працевлаштування ветеранів і ВПО, доступності професійної освіти для вразливих груп населення, впровадження інклюзивних підходів у діяльності закладів професійної освіти та інвестицій у розвиток людського капіталу.⠀
«Уже сьогодні всі галузі економіки відчувають дефіцит у робочій силі. На жаль, ця тенденція зростатиме й надалі, особливо в умовах війни. За результатами опитування лише у 2024 році потреба у кваліфікованих робітниках та фахівцях складає майже 500 тис.осіб. Закрити таку величезну прогалину можна завдяки гнучкості функціонування системи професійної освіти, служб зайнятості та агенції кваліфікацій. Особливо тішить, що в процесі змін до законодавства перші помітні кроки в цьому керунку зроблено. Тому критично важливо вже зараз здійснювати підготовку, перенавчання фахівців з якісною освітою та потрібними вміннями для економічного розвитку країни», – наголосив начальник відділу інновацій, професійної, фахової передвищої та вищої освіти департаменту освіти і науки ЛОВА Іван Пикус.
У процесі наповнення ринку праці кваліфікованими робітниками важливу роль відіграє ефективна співпраця між професійно-технічною освітою та бізнесом. ⠀
«Найближчим часом в Україні мають з’явитися Центри професійної досконалості. Нам потрібно мати таку освітню пропозицію, за якої здобувач освіти, роботодавець та будь-який громадянин отримають найкращі знання та змогу реалізуватися. Ми дуже хочемо, аби здобувачі професійно-технічної освіти були конкурентоспроможними на ринку праці, цьому також потрібно вчитись і в навчальних програмах мають бути відповідні освітні компоненти. Загальноєвропейська практика Центрів професійної досконалості демонструє, що активно залучають ті заклади, які надають широкий спектр послуг, охоплюють як молодь, так і доросле населення, презентують інноваційні професії, нові технології та, що найважливіше, активно співпрацюють з бізнесом та мають відповідні партнерства. Це сприяє постійному оновленню програм, перегляду освітніх пропозицій та забезпечує змагальність за випускника закладу освіти», – зазначила генеральна директорка Директорату професійної освіти МОН України Ірина Шумік.⠀
Захід є підготовчим до цьогорічної Конференції з питань відновлення України (URC 2024), яка відбудеться 11–12 червня в Берліні. З початку повномасштабного вторгнення вона стала головною міжнародною платформою для обговорення підтримки відновлення та відбудови України внаслідок російської агресії та величезного масштабу завданих пошкоджень і втрат. На зустрічі у Києві учасники презентували Спільну заяву, яка ляже в основу обговорень на міжнародній Конференції в Німеччині.⠀
Захід організувала Програма Skills4Recovery, що реалізується Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального Уряду Німеччини.