Головна Політика Утилізуйте утилізаційний збір

Утилізуйте утилізаційний збір

22 серпня львівські автомобілісти з ініціативи міської організації РУХу вийшли на акцію протесту проти утилізаційного збору.

Заступник голови Львівської міської організації  НРУ (УНП-"РУХ") Володимир Саврук зазначив, що акція мала попереджувальний характер. Проте автомобілісти готові й надалі відстоювати свою позицію.

Участь в акції взяли більше 100 автомобілістів, які на кінцевому маршруті зупинили свої авто під стінами Львівської ОДА і передали обласному керманичу вимоги щодо скасування законів, прийнятих 4 липня 2013 року Верховною Радою України і 31 липня 2013 року, підписаних Президентом України, а саме законопроектів №0936 "Про утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів" і №0975 "Про внесення змін до Податкового кодексу щодо сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та вдосконалення деяких податкових норм". Відтак законодавчо встановлено економічно необгрунтовані базові ставки податку на легкові автомобілі у розмірі 5,5 тис. грн і коригуючі коефіцієнти для нових авто 3500 куб. см – 5,5, а також для вантажних автомобілів у розмірі 38 тис. грн і коригуючі коефіцієнти для транспортних засобів повною масою більш як 20 тонн, але не більш як 50 тонн: для нових автомобілів – 2,9 і для вживаних автомобілів – 11,8. Таким чином після сплати утилізаційного збору (від 4,730 тис. грн за електромобіль до 30,250 тис. грн за автомобіль з об'ємом двигуна 3500 куб. см) на відповідну суму підвищиться вартість транспортних засобів для пересічних українських покупців.

Остаточний розмір збору буде розраховуватися за допомогою коефіцієнтів і не факт, що після їх застосування цей збір ще більше не зросте.

Відкритим залишається питання, що буде зі старими авто, якими на даний час їздить більша половина громадян України? В законі сказано: "Передача транспортного засобу, що утилізується, до пункту прийому здійснюється власником транспортного засобу або уповноваженою ним особою після зняття такого транспортного засобу з обліку у відповідному підрозділі центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері безпеки дорожнього руху, або у підрозділах уповноваженого органу, яким проведено відомчу реєстрацію транспортного засобу". Тільки не вказано, чи є така передача добровільним кроком автовласника? Зазначається, що Кабмін повинен розробити нормативно-правові акти до цих законів. Якими вони будуть – ніхто не знає. Подейкують, що здавати на утилізацію доведеться автомобілі, яким більше ніж 15 років. 

Автомобілісти Львова готові вдатися, за потреби, і до серйозніших кроків: "Якщо Верховна Рада не відреагує на наше звернення, то, безперечно, ми й надалі проводитимемо заходи. Але вони матимуть більш радикальний характер і будуть не місцевого, львівського масштабу, а всеукраїнського", – додав Володимир Саврук. Підтримала цю акцію і Буська районна організація Народного Руху України (УНП-"РУХ").

«Утилізуйте утилізаційний збір» – такі написи були цього дня на автівках протестувальників.

Богдан ГЛОВА,
голова Буської РО НРУ
(УНП-"РУХ")