Головна АТО До війська йдуть депутати з Бущини

До війська йдуть депутати з Бущини

Чи не щодня з Буського району на захист Вітчизни від'їжджають справжні чоловіки-патріоти, віддані сини України. Днями разом з багатьма нашими земляками відбули до війська депутати районної ради Степан Рак з Буська та Сергій Бондаренко із Заводського. Міцно потиснути руку і сказати їм щирі напутні слова прийшла когорта друзів.

У суботу, 23 серпня майданівець і освітянин Сергій Бондаренко (на знімку зліва) долучився до акції з нагоди дня Прапора  разом з іншими патріотично налаштованими надбужанцями він проніс вулицями БУська великий синьожовтий стяг. Опісля біля районного Народного дому відбулися проводи добровольця. Просвітянка і керівник відділу культури Людмила Ціхоцька передала Сергієві ангеликівохоронців, яких для захисників Вітчизни створили діти.Місцевий художник з Ріпнова Володимир Дісик подарував йому ікону. Жінки нескупились на сльози, чоловіки бажали твердості й удачі.

Зі собою взяв молодий чоловік і зручну, перевірену часом амуніцію ще зі столичного Майдану. "А де ж бронежилет та інші елементи захисту від ворожої кулі?"  запитуємо у Сергія, активного члена громадської організації "Майдан Буського району", яка допомагала своїм землякам  учасникам АТО.

"Сподіваюся, там усе дадуть, відповідає, усміхаючись і продовжує.  Не так важлива броня, як віра в Бога і Україну. Стаю на захист України із серцем й духом українським."

Його колега  депутат Буської районної ради, голова Буської ГО «Майдан» Степан Рак/на знімку у центрі) відбув до війська двома днями пізніше  у вівторок 26 серпня.

Чоловіка, вдома у якого залишилось двійко маленьких дітей, проводжала дружина Люба, більше десятка друзівмайданівців та міський голова Ростислав Сліпець. Степан, відомий багатьом бущанам, як громадський активіст і борець проти корупції, зазвичай досить емоційний, цього дня був не багатослівний: "Якщо повістка прийшла, значить думати нічого треба захищати Вітчизну". Хоча багато із його товаришів вважає, що він набагато більше зробив би для АТО тут, на місці. Сьгодні багато професійних військових комфортно влаштувались у тилу і не горять бажанням їхати на передову.

А дружина Степана Рака взагалі переконана, що повістка для її чоловіка після гострої критики виконавчої влади, правоохоронних органів і військових, зокрема голови РДА Богдан Гринишина та старшого офіцера, майора Ярослава Анклевича, нещодавно призначеного тимчасово виконуючим обов'язки військового комісара Бродівського окружного військкомату, до складу якого входять два райони  Буський і Бродівський,  не випадковість. Мовляв, довиступався.

Тих, хто говорить правду, не лише остерігаються, а й намагаються позбутись. Та й загалом принципів відбору до війська конкретно ніхто не називає та й складається враження, ніби це відбувається за принципом рулетки. Або, не дай Боже, ще гірше: цвіт нації на фронт, пристосуванцям владу.

Ірина ГАЄВСЬКА