Головна Цікаво Чим корисна яйцеварка?

Чим корисна яйцеварка?

Чи яйцеварка – марне пристосування, яке даремно займає місць вона кухні, або помічниця будь-якої господині? Не все так просто!

Цей прилад багато хто вважає дурощами: мовляв, що може бути простіше, ніж зварити яйце ?! Зварити звичайним способом -в каструльці з водою. Але той, хто цінує свій час, винахіднику цього агрегату говорить «спасибі». Дійсно, дана техніка здатна без вашої участі приготувати як одне-два яйця для експрес-сніданку, так і цілий десяток – для святкового салату.

А чим же хороша яйцеварка?

1. Безсумнівний плюс яйцеварки – даний агрегат готує на пару. Виявляється, при звичайному способі варіння молекули води проникають крізь шкаралупу всередину яйця і роблять його більш щільним і сухим. А яйце, приготоване на пару, залишається ніжним, дієтичним, смак його куди приємніше.

2. Дана техніка успішно вирішує головну проблему варених яєць: тепер жодну господиню не засмутився тріснута шкаралупа і витеклий білок. Перед приготуванням у диво-машині яйце потрібно проткнути спеціальною голкою-пробійником, і тоді тиск всередині і зовні його стає однаковим, тому воно не лопається і не розтікається.

3. Круто, в мішечок або всмятку – машина може зварити яйця на ваш смак. Цікаво, що виробники не зупинилися на приготуванні тільки варених яєць. У деяких яйцеварка є спеціальний антипригарний піддон – на ньому без праці можна приготувати омлет або яєчню на пару, до того ж без масла.

Як тільки яйцеварка впоралася з приготуванням, відразу ж відкривайте її: швидше вийде пар, і яйця не продовжуватимуть готуватися. А краще покладіть готові яйця в холодну воду -вони швидше охолонуть і краще очистяться. До слова, це можна зробити разом зі знімним яйцедержателем. Великий вибір яйцеварок ви знайдете в интернет-магазине Вествинг, спеціалісти якого нададуть вам консультацію щодо обладнання.

Як працює яйцеварка?

Щоб це диво техніки приготувало яйця, просто покладіть їх у лоток, закрийте пристрій кришкою, налийте потрібну кількість води і включіть машину.

У багатьох моделях час роботи і, відповідно, варіння яєць регулюється за допомогою кількості води: поки вона вся не википить, прилад не вимкнеться. Отже, чим більше води – тим «крутіше» виходять яйця. У сучасних моделях передбачені режими регулювання на панелі команд: приготувавши яйця потрібної консистенції, програма сама відключить агрегат.

Знімний лоток для яєць

Майже всі сучасні моделі йдуть з лотками такого типу, це робить прилад зручним у догляді.
Панель управління

Зазвичай це кнопка включення / виключення, яку іноді доповнює регулятор управління режимами.

Потужність

Безпосередньо залежить від місткості яйцеварки, а вірніше, її максимального завантаження для одного приготування. У невеликих моделях потужність буде 280 Вт, в більш містких -до 400 Вт Зауважте, яйцеварка – один з найекономічніших споживачів електрики на кухні.
Число осередків

Їх може бути від 3 до 8. Яйцеварки маленької ємності невеликі за габаритами і підходять для сім'ї з 2-3 чоловік. Відповідно,
місткі моделі набагато зручніше для великої родини. До речі, заповнювати машину «під зав'язку» зовсім не обов'язково – вона запросто може приготувати 1-2 яйця.

Найкращий матеріал для корпусу – нержавіюча сталь і жаропрочное скло. А ось пластмасові деталі під впливом температури з часом можуть деформуватися.

Приємні дрібниці

Зовнішній вигляд яйцеварки може бути самим різним. Одні виробники роблять ставку на колір кухонної помічниці – синій, жовтий або навіть чорний; інші – на форму, наприклад, можна знайти незвичайну машину у вигляді великого курячого яйця.

Світлова індикація, простіше кажучи – палаюча під час роботи яйцеварки лампочка. Всі моделі обладнані цією функцією, а деякі ще й подають звуковий сигнал, коли закінчують роботу.

Знову ж таки є виробники, які відзначилися оригінальним підходом: наприклад, в якості сигналу вибрали куряче кудкудакання.

Мірний стаканчик зі спеціальною шкалою – з ним можна точніше визначити потрібну кількість рідини для приготування яєць різної консистенції. Правда, для яйцеварок з електронним таймером такий стаканчик не потрібен: там досить просто вибрати потрібний режим.