Застосовують пристрої для обігріву тоді, коли тепла батарей опалення не вистачає для достатнього комфорту. Мерзнути нікому не хочеться, а тепло з приміщення йде постійно. Чим холодніше на вулиці, тим швидше випаровується на вулицю дорогоцінне тепло. Причому три п’ятих його йде через стіни, підлогу і стелю. Цей процес називається трансмісійними втратами тепла. Чим більше дверей і вікон, тим ці втрати істотніше. В кутових квартирах вони істотніше, ніж у тих, які розташовані в середині будівлі.
Залишилися дві п’ятих від втрат іменують вентиляційними втратами тепла. Вони відбуваються при проникненні повітря з вулиці в квартиру і заміни їм частини теплого повітря в кімнатах квартири. Вікна та двері, в яких наявні щілини, вентиляційна система, канальна витяжка – ось лазівки для холодного вуличного повітря. Тому здавна прийнято закладати вікна на зиму і утеплювати вхідні двері.
Сьогодні у продажу є три типи обігрівачів, мають різні принципи роботи:
1. Конвекційні прилади нагрівають повітря, а потім перемішують його з холодним.
2. Випромінювання довгими хвилями дозволяє гріти не повітря в квартирі, а стіни, підлогу та речі в квартирі. Так працюють інфрачервоні обігрівачі.
3. Тепловентилятори підігрівають повітря і направляють його в потрібне місце. Створюється приємний теплий вітерець.
Далі розглянемо докладніше деякі пристрої, щоб з’ясувати нарешті, який обігрівач вибрати для квартири, щоб і ефективним він був, і економічним, і ціну мав розумну. А вибрати необхідний для вас електрообігрівач ви можете перейшовши за цим посиланням. Тут на Вас чекає дуже великий вибір обігрівачів різних моделей і потужностей. Вас приємно здивує ціна і широкий вибір, а менеджери допоможуть підібрати оптимальний варіант, що підійде саме для вас.
Масляні обігрівачі – повільно нагріваються, довго тримають тепло. З’явилися ці пристрої масово в кінці минулого століття. Тоді вони були дуже популярними, незважаючи найкращими. Цей прилад схожий на звичайну чавунну батарею, але, на відміну від неї, має всередині не воду, а мінеральне масло. Воно гріється за допомогою тена, що живиться електричним струмом. Як і у батареї, у даного обігрівача є кілька секцій. Чим їх більше, тим краще віддача тепла.
У масляних обігрівачів нагрівання приміщення відбувається за рахунок конвекції. Є у них, втім, і хвильове випромінювання, але воно так мало, що не грає ніякої ролі в роботі пристрою. Вибирати прилад слід так: на кожні 10 квадратних метрів приміщення потрібно по 1 кіловату потужності. Мова йде про стандартній висоті стелі – 2,7 метра. Якщо ж стелі вище, вибирайте обігрівач більш потужний. Зручні прилади, в які вбудований тепловентилятор – це дозволяє зменшити час нагрівання приміщення.
Дані пристрої радують:
Невисокою ціною (від 1,5 тисяч рублів);
тривалим часом роботи без виключення (є регульований термостат);
мобільністю – прилад можна легко переміщати по квартирі;
можливістю роботи деякий час (поки масло ще гаряче) при раптовому відключенні електрики.
– Є у масляних обігрівачів і недоліки:
Гріється прилад майже годину – це дуже довго.
Габарити пристрою, як і його вага, досить значні.
Сильний нагрів корпусу (до 70 градусів) таїть у собі небезпека опіку.
Ці обігрівачі не дуже економічні – їх середня потужність два кіловати.
За рахунок конвекції в повітря постійно піднімаються порошинки. Тому, якщо ви страждаєте від алергії на пил, вирішуючи, який обігрівач вибрати для дому, намагайтеся виключити прилади конвекційного типу.
Масляні обігрівачі
Масляні обігрівачі -ліворуч із захисним кожухом праворуч відкритого типу.
Електричні конвектори – швидко включаються, повільно гріють. Як видно з назви, дані прилади використовують для роботи тільки конвекцію, і нічого більше. У нижньому торці такого обігрівача є щілини, через які засмоктується всередину холодний повітря. Нагріваючись за допомогою тена, він стає легше, і потім цей гарячий повітря спрямовується вгору, до стелі. Чим більше площа нагрівального елемента, тим, відповідно, більше повітря він може нагріти. Тому виробники площа цю намагаються збільшити, оснащуючи трубку тена плоскими ребрами з металу.
Конвектори не настільки інерційні, як пристрої масляного типу. Для розігріву їм годину не потрібен – вистачає всього декількох хвилин. Це відбувається тому, що теплоносієм служить не масло, а сам повітря. За рахунок відсутності зайвих деталей корпус конвектора тоненький, не більше восьми з половиною сантиметрів. В основному подібні обігрівачі призначені для настінного монтажу, але існують і підлогові моделі – на коліщатках. Потужність їх вибирається так само, як в олійних приладів – 1 кіловат на 10 квадратних метрів приміщення.
Гідності обігрівачів-конвекторів:
Вони відрізняються розумною ціною – від 2,5 тисяч рублів.
Корпус цих приладів гріється не вище 60 градусів.
Вони не шумлять – це великий плюс.
У них є автовключення та автовимкнення, які управляються термостатом.
У цих обігрівачах вбудована захист від перегріву.
– Недоліки:
Велике приміщення таким обігрівачем не прогріти.
Повітря в приміщенні дуже довго зігрівається – адже у конвекторів зазвичай немає вбудованого вентилятора.
Детальніше ознайомитись з різними моделями обігрівачів ви зможете на elmir.ua