Інтернет міцно увійшов у наше життя, і тепер ми вже не можемо уявити своє існування без відвідування своїх сторінок в соціальних мережах як мінімум кілька разів на тиждень. З одного боку, це добре – ми можемо поспілкуватися з двоюрідною сестрою, яка живе за 1000 км, або з колишніми колегами, з якими ми не можемо знайти час зустрітися в реальному режимі – і все це не виходячи з дому.
Однак вплив соціальних мереж на людини все більше і більше турбує вчених з усього світу – результати досліджень досить невтішні. Спробуємо розібратися в тому, що хорошого та поганого таять в собі соціальні мережі.
Вплив соціальних мереж на людину — Плюси:
Соціальні мережі дають нам безмежні можливості саморозвитку: тут ми можемо подивитися будь зацікавив нас фільм, послухати музику, почитати наукові статті, книги, афоризми найвідоміших мислителів усіх часів, скачати аудіокниги в машину. Ми можемо використовувати соціальні мережі, щоб навчитися плести макраме, вивчити іноземні мови, зайнятися йогою або освоїти арабські танці – на просторах мережі Інтернет можна знайти величезну кількість навчальних відео. Крім того, соціальні мережі надають нам незамінну допомогу в навчанні. По-перше, вони служать глобальним комунікаційним каналом – ми можемо обмінюватися конспектами, рефератами та презентаціями з однокласниками та друзями. Найбільш популярною соціальною мережею є ВКонтакті. Перейшовши за цим посиланням ви навчитесь Для цього Вам необхідно пройти декілька кроків і Ви зможете ділитися з друзями і вашими передплатниками пригодами, яскравими та незабутніми подіями. Все це доступно завдяки завантаженні фотографій на свою персональну сторінку вконтакте.
По-друге, ви можемо вступити в співтовариство, присвячене будь-якої тематики і досконально вивчити питання історії Росії XVII-XVIII ст. або основи розвитку менеджменту в країнах заходу. Для цього тут є посилання на актуальну літературу, відео – та фотоматеріали, існує можливість обговорити проблемні питання з однодумцями. Соцмережі – це ще й майданчик для розвитку власного бізнесу. Тут абсолютно безкоштовно кожна людина може прорекламувати свій квітковий магазин, новий арт-кафе чи сервіс доставки піци. Можна зробити бізнес відомим не тільки колі знайомих, але і всім жителям свого міста або навіть країни.
Соцмережі – це можливість не тільки зробити відомим новий бізнес, але і майданчик для піару вже наявної організації. Ви можете знайти тут нових клієнтів, підвищити лояльність постійних покупців, організувавши тут конкурс на найкраще фото, приміром, у продаваної вами одязі, і заснувати приз за перше місце.
Вплив соціальних мереж на людину сьогодні переоцінити неможливо – ми маємо можливість використовувати величезну кількість інформації, розвивати своє мислення і самовдосконалюватися – головне не втратити цю можливість.
Вплив соціальних мереж на людину — Мінуси:
Ми занадто багато витрачаємо час на безглузде проведення часу в соціальних мережах. Росіяни сьогодні знаходяться за цим показником на другому місці в світі. Наші діти заводять свою сторінку на просторах Інтернету в середньому у віці 10 років. 30% з них впевнені, що батьки були б задоволені, якби дізналися, чим вони там займаються. М’яко кажучи, статистика невтішна.
По-перше, таке проведення дозвілля негативно позначається на нашому здоров’ї. Медикам часто задають питання: «як прокинутися в гарному настрої?», «як подолати втому і зберегти хороше самопочуття протягом всього дня?». Відповідаючи на них, лікарі одностайні: «Не варто проводити в соцмережах занадто багато часу. Не сидите за комп’ютером перед сном – велика кількість інформації дратує нашу психіку, і сон стає неспокійним, а на ранок з’являється відчуття, що ми недостатньо добре відпочили».
Ще одна невтішна тенденція полягає в тому, що сучасна людина витісняє реальне спілкування віртуальним, втрачаючи здатність підтримувати розмову при спілкуванні віч-на-віч. Сьогодні у психологів виникає сумнів у тому, чи вміємо ми спілкуватися? Спілкування у віртуальному режимі передбачає недотримання правил граматики та пунктуації, складання максимально простих речень, використання надзвичайно бідного словникового запасу, заміну емоцій смайликами – все це негативно позначається на реальному спілкуванні.
Крім того, людина ніби ховається за своїм віртуальним чином, втрачаючи здатності до самопрезентації в реальному світі. Так, в мережі Інтернет будь-яка молода людина, може видавати себе за впевненого в собі мачо, а насправді бути закомплексованим студентом-першокурсником.
Маючи такий образ в соцмережах, йому буде складно спілкуватися і знайомитися з людьми в режимі справжнього життя. Словом, вплив соціальних мереж на людину сьогодні стає все більш явним. Головне – не витрачати даремно свій час, а використовувати можливості, надані нам Інтернетом, в благих цілях.