Головна Цікаво Етапи проведення ремонту насоса ГУР

Етапи проведення ремонту насоса ГУР

Для полегшення керування автомобілем існує гідропідсилювач керма (ГУР). Підсилювач робить керування автомобілем більш комфортним, а кермо обертається плавно і легко. Потрібно уважно спостерігати за його технічним станом, щоб керувати автомобілем без особливих зусиль.

Щоб запобігти поломку ГУР, потрібно дотримуватися таких простих правил:

  • не варто утримувати кермо повернутим до упору в одну зі сторін;
  • необхідно підтримувати необхідний рівень рідини в бачку гідропідсилювача.

У разі, коли поломка все-таки відбулася, слід звернутися до досвідченого фахівця в gureur.com.ua, який зможе усунути неполадки. Так як від якості ремонту залежить збереження автомобіля, водія і пасажирів.

Насамперед потрібно провести діагностику, щоб переглянути патрубки. Для огляду самого насоса ГУР, його потрібно зняти. Далі необхідно перевірити стан підшипників, сальників, гумових прокладок. У разі, коли причиною несправності є неправильна робота поршнів, необхідно виявити її причину. У разі потрапляння повітря в систему, потрібно її прокачати. Якщо потрібно замінити прокладки або інші витратні матеріали, потрібно придбати ремкомплект, що підходить саме для вашого автомобіля.

Для зняття насоса ГУР необхідно виконати наступні дії:

  • очистити насос і шланги від забруднень;
  • відкрутити гвинти муфти рульового вала;
  • зняти кермові тяги з сошки;
  • демонтувати ліве колесо;
  • знайти болт кріплення насоса;
  • від’єднати патрубки;
  • герметизувати штуцери шлангів.

Як розібрати насос гідропідсилювача керма

Щоб нічого не переплутати, розбираючи насос, краще мати під рукою схему або інструкцію з експлуатації. Для початку потрібно зняти шків, для чого потрібно відкрутити три болта. Далі необхідно перевірити всі прокладки і при необхідності їх замінити. Потім знімаємо стопорне колесо і ротор, дістаємо з насоса вали і знімаємо сальник. Проводимо огляд всіх комплектуючих на предмет деформації. Замінюємо зношені запчастини на нові, попередньо змащуємо їх рідиною. Найважливіше – це зібрати все назад в необхідному порядку і якісно. Завершити ремонт насоса ГУР слід прокачуванням системи для того, щоб вона заповнилася рідиною.

Бувають такі несправності, які самі виправити помилки неможливо. Наприклад, якщо вийшов з ладу ротор. А для повного спокою після власноручного ремонту найкраще звернутися в автосервіс для проведення діагностики.