Головна Цікаво Імплантація зубів: плюси і мінуси, ризики та можливі ускладнення

Імплантація зубів: плюси і мінуси, ризики та можливі ускладнення

Стоматологія давно вийшла на високий рівень, пропонуючи пацієнтам різноманітні варіанти відновлення втрачених зубів. Традиційні протези, мостові конструкції до сих пір використовуються, але все більше людей віддають перевагу більш просунутий варіант – імплантацію. Це процедура по імплантації штучного кореня, на який ставиться коронка з металокераміки, цирконію або іншого матеріалу. Титан, з якого виготовлений імплантат, біологічно сумісний з тканинами організму, тому відмінно приживається, відновлює колишні жувальні, мовні функції і естетику посмішки.

Але все ж, чи є недоліки у такої процедури? Які переваги дає вживлення штучного кореня? Детально на ці питання дадуть відповідь тільки фахівці стоматологічних центрів по імплантації зубів. А поки розглянемо коротко все за і проти процедури.

Переваги і недоліки процедури

Імплантацією займаються десятиліттями, що говорить про ефективність такого способу відновлення зубів. Плюсів у процедури досить:

  • естетика – якщо вам потрібна гарна і здорова усмішка, імплантати стануть правильним вибором. Штучний корінь можна встановити навіть в зоні фронтальних зубів, відновивши тим самим відсутню одиницю;
  • збереження сусідніх зубів – коли встановлюють міст, доводиться сточувати поруч знаходяться зубні одиниці для опори під конструкцію. Імплантація дозволяє уникнути цього;
  • відсутність атрофії щелепної кістки – якщо зуба немає, жувальна навантаження на щелепу знижується, і альвеолярні відростки атрофуються. Після вживлення імплантату і відновлення зуба кістка більше не піддається такому процесу;
  • комфортне пережовування їжі – коронка на імплантат витримує такі ж навантаження, як і рідний зуб. Ви можете їсти звичну їжу, в тому числі і тверду;
  • довговічність – імплантати з титану зазвичай встановлюються довічно. Коронку періодично доведеться міняти, а ось штучний корінь прослужить вам довго;
  • простота догляду – гігієна ротової порожнини нічим не відрізняється від тієї, яку рекомендують для рідних зубів. Аналогічні пасти, нитки, ополіскувачі.

Недоліки у імплантації теж є. Перший – це висока вартість. Багато пацієнтів вважають за краще установку мостової конструкції або протеза тільки через те, що для них ціна імплантату захмарна. Ще з мінусів варто відзначити тривалість лікування, потреба в додаткових маніпуляціях (наприклад, синус-ліфтинг при нестачі кісткової тканини).

Які ризики і ускладнення бувають при імплантації

Ця стоматологічна процедура заснована на втручанні в тканини. Очевидно, що на всі 100% вона не буває безпечною. У деяких пацієнтів можуть виникнути ускладнення, і це в якійсь мірі пов’язано з недотриманням техніки імплантації, неправильно підібраного конструкцією та іншими факторами.

Ускладнення після імплантації зустрічаються рідко. Найнеприємніша проблема – переімплантіт. Він являє собою запалення щелепної кістки та слизової оболонки навколо імплантату, що може привести до відторгнення штучного кореня.

Ще одне серйозне ускладнення після імплантації на верхній щелепі – перфорація гайморової пазухи і порожнини носа. Вона виникає, якщо лікар випадково порушив перегородку.

Існують також цілком природні ускладнення, які в більшій мірі є реакцією організму на імплантацію стороннього тіла. це:

  • підвищення температури до 37 ° (не більше 3 днів);
  • невеликі набряки в зоні імплантації;
  • оніміння в перші 3-5 годин після операції.

Для свого заспокоєння краще все ж звернутися до лікаря і переконатися, що такі ускладнення тимчасові. Якщо проблема буде більш серйозна, стоматолог усуне її, дасть корисні рекомендації по відновленню.