Головна Цікаво IP телефон – сучасна альтернатива звичайному телефону для будинку або офісу

IP телефон – сучасна альтернатива звичайному телефону для будинку або офісу

IP телефони – це сучасні телекомунікаційні пристрої, які в якості середовища для голосової передачі використовують IP-технології (передача здійснюється за допомогою Ethernet-з’єднання і використання мережевого протоколу IP). На відміну від звичайного, IP телефон підключається не до телефонної лінії, а до провайдера IP-телефонії (IP-АТС), має свій власний проксі-сервер. Поява і розвиток IP-телефонів стало можливим завдяки впровадженню технології VoIP (Voice over IP), по якій і стала проводитися передача голосу по IP-мережі.

Зовні такий пристрій схоже на самий звичайний телефон (тобто, має відповідний корпус, телефонну трубку, тастатуру – клавіші для набору номера), однак оснащується роз’ємом для підтримання зв’язку з IP-мережею. При цьому окремі моделі можуть додатково мати і стандартний телефонний порт. Також характерною особливістю IP-телефонів є наявність ЖК-дисплея (переважна більшість моделей), монохромного або кольорового, а в деяких випадках навіть з сенсорним управлінням.

IP-телефонія має цілий ряд переваг в порівнянні зі звичайною телефонною мережею, в числі яких такі:

Доступність – можна використовувати всюди, де проведена мережа Інтернет;

Функціональність – ширші можливості в порівнянні зі звичайною телефонією;

Шифрування – великі можливості щодо забезпечення безпечних дзвінків;

Простота установки – не знадобиться додаткова прокладка телефонного кабелю;

Економічність – відсутня необхідність в організації, підтримки і обслуговуванні окремої телефонної мережі.

Телефони IP підходять, як для установки у власному будинку, так і в офісі. Значна вигода для офісного використання полягає в доступних тарифах, особливо при здійсненні регулярних міжміських і міжнародних дзвінків. До теперішнього часу VoIP-телефонія поступово витісняє стандартну телефонію ТМЗК (телефонна мережа загального користування), що найбільш виражено як раз серед корпоративного ринкового сектора.

Особливості та можливості IP телефонів

Телефонія IP заснована на роботі проксі-сервера, який при здійсненні вихідного дзвінка з’єднується з Інтернет-мережі з іншим аналогічним сервером, що відповідає набраному номеру. У разі, коли виклик адресується ТМЗК-абоненту, відповідь буде здійснює проксі-сервер, підключений до шлюзу телефонної мережі набирається абонента.

Вхідні та вихідні сигнали в IP-телефонії проходять кодування і декодування (сигнал проходить оцифровку шлюзом з подальшим стисненням і розподілом на пакети), що дозволяє зменшувати обсяг переданої інформації, а також здійснювати шифровку даних. При цьому затримка сигналу в зв’язку з його трансформацією становить не більше 250 мс.

Аналогічно з класичними телефонами, IP-пристрої підтримують звичні телефонному користувачеві функції, серед яких: гучний зв’язок, швидкий набір за допомогою «гарячих клавіш», наявність функціональних кнопок, визначення номера і т.п.

При цьому VoIP телефони включають цілий ряд додаткових можливостей, до яких відносяться:

Можливість підтримувати відразу кілька телефонних ліній для одного пристрою;

Індикація присутності або відсутності контактів в мережі;

Призначені для користувача режими «в мережі», «не турбувати» і «немає на місці»;

Комп’ютерна переадресація дзвінків;

Голосова пошта з індикацією отриманих повідомлень;

Цифровий запис телефонних розмов;

Пряме підключення гарнітури без допоміжних адаптерів.

Крім цього, випускаються моделі IP-телефонів, які мають вбудований сервер, що дозволяє організовувати аудіо- або відеоконференції, а також відправляти і приймати текстові повідомлення.

За якими параметрами можна вибрати VoIP телефон

В цілому, айпі телефонія для своєї роботи використовує ряд протоколів передачі даних, в числі яких: SIP, SCCP (Skinny), UNIStim, H.323, MGCP. Переважна більшість моделей працюють по протоколу SIP (Session Initiation Protocol), тим не менше, деякі провайдери вважають за краще використовувати свої протоколи.

Серед основних характеристик IP-телефонів, які виділяють пристрої і за якими можна здійснювати їх вибір, можна виділити такі:

Мережевий порт з підтримкою швидкості з’єднання 100 Мбіт / с або 1 Гбіт / с;

Підтримувані аудіокодеки: G.711, G.722, G.723, G.726, G.729A, GSM, iLBC, Speex і ін. (Більшість моделей підтримують кілька варіантів кодеків з числа найбільш популярних);

Кількість SIP ліній – 1-4 або більше;

Проводове і бездротове підключення (деякі моделі мають вбудований Wi-Fi для «повітряного» підключення до IP-мережі);

Наявність вбудованого Bluetooth (з його допомогою можна проводити синхронізацію контактів з мобільним телефоном);

Додатковий інтерфейс для підключення до звичайної телефонної лінії;

USB-роз’єм (дозволяє розширювати функціональність пристрою, підключати до нього додаткові пристрої – зовнішню клавіатуру, веб-камеру, Wi-Fi адаптер та ін .; існують також моделі, призначені для підключення до комп’ютера через USB в якості додаткового обладнання);