Головна Цікаво Корисність лікування пікосекундним імпульсним олександритовим лазером невуса Ота

Корисність лікування пікосекундним імпульсним олександритовим лазером невуса Ота

Корисність лікування пікосекундним імпульсним олександритовим лазером невуса Ота

Передісторія та цілі

Нещодавно були розроблені нові лазери з пікосекундною тривалістю імпульсу (ps-лазери) для лікування багатобарвних та неподатливих татуювань, та повідомлялося про безпеку та ефективність. Тому ми припустили, що ps-лазери можуть бути альтернативним методом лікування пігментних шкірних уражень. Ми провели ретроспективний огляд, щоб оцінити ефективність та безпеку ps-лазера для лікування невуса Ота.

Предмети та методи

Проведено ретроспективний фотоогляд 15 пацієнтів з невусом Ота (вік від 10 місяців до 65 років). Пацієнтів лікували в клініці Оширо за допомогою пікосекундного олександритового лазера з довжиною хвилі 755 нм (лазер ps-Alex) з червня 2015 до серпня 2017 року. Поліпшення оцінювали як відсоток видалення пігментації, порівнюючи вихідні результати з результатами через 3 місяці після остаточної обробки за 4-бальною шкалою: Погано, 0-24%; Задовільно, 25-49%; Добре, 50-74%; та Відмінне покращення на 75–100%. Небажані явища також оцінювалися.

Результати

У всіх пацієнтів спостерігалося клінічне покращення від задовільного до відмінного. Всі 5 пацієнтів, у яких первинним лікуванням був лазер ps-Alex, отримали відмінні результати після 2-3 сеансів лікування (в середньому 2,5 сеансу), а середня тривалість лікування становила 10,0 місяців. Лікування лазером ps-Alex викликало транзиторну гіперпігментацію з подальшим поліпшенням до повного дозволу через 3 місяці спостереження.

Висновки

Наші результати показують, що лікування лазером з довжиною хвилі 755 нм є ефективним для лікування невуса Ота з мінімальними побічними ефектами.

Вступ

Впровадження селективного видалення пігменту за допомогою імпульсних лазерів 1), так званого селективного фототермолізу 2), вважалося важливою віхою в лазерному лікуванні шкірних пігментних/судинних уражень, дозволяючи точно націлюватися на аномальний пігмент, щадячи оточуючі нормальні тканини, рубцювання, пов’язаний з більш ранніми підходами до лікування, такими як лазери з безперервним випромінюванням, кріотерапія, дермабразія та пересадка шкіри.

Впровадження в дерматологічну практику в 1980-х роках лазерів з модуляцією добротності (лазерів з тривалістю імпульсу в наносекундній області) розглядалося як великий прорив у лікуванні шкірних пігментних поразок. Після лікування дермального меланоцитозу (дермальні пігментні ураження), такого як невус Ота та монгольські плями / ектопічні монгольські плями, лазером з модуляцією добротності ns, характерний синьо-сірий колір можна було повністю усунути за допомогою рубіна з модуляцією добротності, Q-перемикається : YAG-лазер з модуляцією добротності

Нещодавно було розроблено нові пікосекундні лазери (пс-лазери) для видалення небажаних татуювань. З 2013 року ps-лазери стали комерційно доступними, і подальші клінічні випробування показали безпеку та ефективність при лікуванні багатобарвних та неподатливих татуювань. Вважається, що опромінення мішеней ультракороткими пікосекундними імпульсами може викликати практично миттєву реакцію хромофорів шкіри з поєднанням фотомеханічних та фототермічних реакцій. Це забезпечує більшу фрагментацію мішеней майже нелінійним чином з навіть меншим ушкодженням сусідніх тканин, ніж це було досягнуто за допомогою лазерів з ns-областю.

Застосування ps-лазера для видалення небажаних татуювань розпочалося у клініці Оширо з грудня 2013 року. На основі досвіду великого успіху у видаленні татуювань за допомогою ps-лазера, ми припустили, що ps-лазер може бути альтернативним лікуванням при шкірних пігментних ураженнях. У цьому дослідженні ми провели ретроспективний фотоогляд для оцінки ефективності та безпеки лікування невуса Ота з використанням лазера з доменом ps.

Предмети та методи

Це ретроспективне дослідження схвалено Комітетом з етики клініки Оширо (номер схвалення: 036).

Дане дослідження було ретроспективним фотооглядом пацієнтів, які відвідували клініку Оширо в Токіо, Японія, для лікування невуса Ота з червня 2015 року до серпня 2017 року. Пацієнти були обстежені для включення до ретроспективного дослідження. Критерії виключення включали будь-яку гіперфоточутливість, активні або системні інфекції, прийом будь-яких ліків, для яких сонячне світло є протипоказанням, імуносупресією в анамнезі. Вагітні та годуючі жінки також були виключені.

Медична інформація про пацієнтів була вилучена з історій хвороби пацієнтів, які включали вік пацієнтів на момент лікування, параметри опромінення для кожного лікування, тривалість та кількість сеансів лікування, ускладнення та клінічні фотографії. Клінічні фотографії були зроблені до, через 1 тиждень після, через 1 місяць після, через 2 місяці після та через 3 місяці після кожного лікування.

П’ятнадцять пацієнтів відповідали критеріям включення, 12 жінок, 3 чоловіки, віком від 10 місяців.