Головна Цікаво Монтаж теплої підлоги своїми руками

Монтаж теплої підлоги своїми руками

Тепла підлога – відмінний варіант обігріву приміщень. Вона більш компактна, в порівнянні зі звичайними радіаторами. Нагрівальні елементи монтуються прямо під чистову підлогу. Це розширює вільний простір. Радіатори не здатні нагрівати всі частини приміщення однаково, та до того ж температура повітря біля підлоги завжди трохи нижче. Теплі ж підлоги, навпаки, прогрівають приміщення рівномірно і створюють найбільш сприятливі умови для всіх.

Продаються такі види теплих підлог:

1. Плівкові;

2. Кабельні;

3. Кабельні на сітці;

4. Водяні.

Монтаж плівкової підлоги

Це один з простих і швидких в плані тепла підлога. Він продається скручений в рулонах, тому не вимагає ідеально рівного чорнової підлоги, якихось спеціальних інструментів. Така підлога при необхідності можна швидко прибрати і повернути назад в рулон. Плівковий підлогу ідеальний для всіх приміщень, але йому не підходить під чистове оздоблення керамічною плиткою. Укладання такого статі складається з трьох простих етапів: підготовка поверхні, розміщення нагрівальних елементів, підключення до мережі. На першому етапі досить закласти тільки великі діри і нерівності. Далі слід постелити ізоляційний шар товщиною приблизно в три сантиметри (можна використовувати пінопласт). Після цього укладають плівку і вже підключають її.

Кабельні підлоги

Кабельний підлогу на сітці вважають досить простим в укладанні. Нагрівальними елементами є електричні кабелі, закріплені на сітці, яка згорнута в рулон. Цей тепла підлога кріпиться до чорнової за допомогою плиткового клею. Поверх кабельного статі зазвичай укладають керамічну плитку або кахель.

Простий кабельний підлогу відносять до найбільш ефективних у плані енергії. Нагріває він за рахунок електричних кабелів, які розкладають по всьому приміщенню. Цей підлогу підходить і для квартир і для заміського будинку. Правда одним з мінусів такого обігріву приміщення є досить висока витрата електроенергії.

Укладання кабельного статі також починають з підготовки поверхні, потім укладається теплоізоляція. Це може бути полістирол, пінопласт, пробка. Поверх цього розміщують арматурну сітку, до якої прикріпляється кабель. Його кількість розраховується виходячи з того, що на квадратний метр має припадати не менше, ніж 150 Ватт енергії. Коли все підготовлено проводять контрольне підключення, якщо все нормально, то заливають цементним стягуванням. Після повного застигання цементу, теплою підлогою можна користуватися.

Водяна підлога

Тепла водяна підлога, безумовно, найекономічніший. Він також здатний повністю замінити систему опалення. Одним з плюсів водяного статі є можливість його використання під будь-яке покриття: від деревини і ламінату до кераміки.

Водяний підлогу укладають на ідеально вирівняну поверхню. Якщо чорнову підлогу залишити нерівним, то з часом просіла стяжка може деформувати труби, що загрожує дорогим ремонтом.