Головна Цікаво Надбужанські освітяни мандрували рідним краєм

Надбужанські освітяни мандрували рідним краєм

Літо у розпалі – школярики на канікулах. Час відпочити й освітянам. 3 ініціативи Буської районної організації профспілки працівників освіти і науки України голови профспілкових організацій та проспілковий актив вирушили у мандрівку рідним краєм. 

Цікава екскурсія у музей-садибу Маркіяна Шашкевича у Підлиссі, а потім – на Білу гору. Краєвид, що відкривається з маківки гори, зачаровує, наповнює серце і душу світлою радістю – до чого ж ти гарна, наша Надбужанська земле! Різноколірні килими полів, смарагдовий оксамит луків, темно-зелена розкіш лісів, наче у мозаїці, вимальовують невимовної краси панораму з золотоверхою церковцею, білими охайними хатами, що збилися докупки, і тоненькою стрічечкою доріг, що розбігаються врізнобіч.

Згідно із запланованим маршрутом прямуємо до села Білий Камінь на Святу гору. Тут зведені літня церква Покладення ризи Пресвятої Богородиці та однойменний чоловічий монастир. Навпроти монастиря перенесено старовинну дерев'яну церкву преподобного Онуфрія Великого. Саме цього дня, 25 червня, – храмове свято. На святкову відправу зібралося більше 30 священиків, з'їхалися віруючі зі всієї округи. Після спільної молитви поспішаємо до кринички, аби напитися води, що б'є з цілющого джерела, і припасти у покорі до відбитка стопи Пресвятої Богородиці, що знаходиться поруч.

Наступна зупинка – Гавареччина. Затамував подих, спостерігаємо, як із грудки звичайнісінької глини місцеві умільці виробляють унікальне керамічне диво – глечик, вазу, підсвічник, макітру… Правду таки у народі кажуть; «Не святі горшки ліплять».

Придбавши на згадку уподобані сувеніри з чорної кераміки, вирушаємо додому. Пісні, дотепні жарти, цікаві бувальщини доповнюють нашу мандрівку і ще міцніше єднають нас в одну велику освітянську родину Бущини.

Галина СЕНЬ,

в.о. голови ради районної профспілки працівників освіти і науки