Головна Політика Жирна крапка в “газовій справі” Юлії Тимошенко

Жирна крапка в “газовій справі” Юлії Тимошенко

1562

У вівторок, 24 червня, захисник Юлії Тимошенко Сергій Власенко отримав на руки рішення Верховного Суду України, яке було ухвалене повним складом суду (42 судді) на спільному засіданні всіх палат. Відтак у "газовій" справі Юлії Тимошенко нарешті поставлено крапку. А колишній співдоповідач Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) по Україні Ханне Северінсен наголосила, що це рішення є великою перемогою справедливості в Україні. 

Після стількох років Верховний Суд України нарешті почав діяти як незалежна інституція. І зараз він виніс рішення, згідно з яким Юлія Тимошенко не вчиняла жодного злочину у справі, через яку вона несправедливо страждала такий довгий час. Це є великою перемогою правосуддя в Україні. Я сподіваюся, що віднині в Україні пануватиме верховенство права та поважатимуться права людини. Ніхто більше не зазнає репресій через свої політичні погляди", – резюмувала Ханне Северінсен.

"Верховний Суд у повному складі на своєму засіданні із застосуванням рішення Європейського суду з прав людини визнав нарешті те, що упродовж трьох років визнавала міжнародна і європейська спільнота, політики і правники, що в 2009 році Юлія Т имошенко жодних злочинів не вчиняла", – наголосив Сергій Власенко на брифінгу, демонструючи рішення ВСУ пщписане всіма суддями ВСУ і ухвалене на підставі рішення Європейського суду з прав людини, який визнав незаконним арешт Юлії Тимошенко і встановив, що суддя Кіреєв, слухаючи справу Тимошенко, діяв всупереч закону, свавільно та упереджено.

За словами захисника, Верховний Суд України встановив, що Юлія Тимошенко, як прем'єр-міністр, діяла законно та не вчиняла ніякого злочину під час укладання НАК "Нафтогаз України" та РАО "Газпром" газових контрактів. У її діях не було навіть натяку на перевищення службових повноважень, а відтак газова справа закрита через відсутність не те що складу, а події злочину.

Захисник процитував рішення ВСУ, у якому зазначається, що "… Кабінет Міністрів України не наділений повноваженнями затверджувати 

директиви суб'єктам господарської діяльності на ведення переговорів та укладання контрактів. А тому видання Т имошенко Ю.В. директиви для делегації НАК "Нафтогаз України" щодо укладання контракту купівлі-продажу природного газу в 2009-19 рр. не може розцінюватися як перевищення влади та службових повноважень. Виходячи з положень норм закону, Верховний суд дійшов висновку про відсутність у даній кримінальній справі події злочину, передбаченої ст. 365 КК України".

За словами Сергія Власенка, рішення Верховного Суду зайвий раз підтвердило, що переслідування Юлії Тимошенко не мало під собою юридичних підстав, а відтак було політично мотивованим.

"Нарешті поставлена жирна крапка в "газовій справі" Юлії Тимошенко. Підкреслюю, усім складом Верховного Суду України і таким чином визнано, що все те, що відбувалося з Юлією Т имошенко упродовж трьох років, було нічим іншим, як політичними репресіями та політично мотивованою пропагандою з метою знищення основного опозиційного політика – Юлії Володимирівни Тимошенко", – наголосив Сергій Власенко.

Він також назвав пропагандою та брехнею заяви попереднього режиму про те, що Україна начебто платить найвищу в Європі ціну.

"Ні про яку найвищу ціну ми говорити не можемо", – наголосив захисник, додавши, що газові контракти, укладені у 2009 році, були типовими для всіх країн Європи.

За матеріалами Інтернет-видань