Головна Листи На Бущині перевізник “не вміє” спілкуватися з людьми

На Бущині перевізник “не вміє” спілкуватися з людьми

1754

У редакцію часопису "Воля народу" мешканка Буська Марія Троян принесла листа, в якому -крик душі. Людина вже не в силі витримувати той бруд, який виливають на неї хамовиті перевізники. Найчастіше спільної мови з пасажирами не може (чи не хоче?) знайти перевізник Стець. Хоч не раз була "героєм" статей у районці, проте не робить жодних висновків. Переконайтесь самі – подаємо лист пенсіонерки без скорочень. 

Повертаючись до статті у газеті "Воля народу" від 19.06.2014р. "Хто захистить від хамовитих перевізників", підтримую її цілком і повністю. Саме там йде мова про М. Стець. До яких пір ми будемо терпіти її вибрики і сваволю? Немає жодного дня, щоб комусь із пасажирів вона не зіпсувала нервів, об'єкт завжди найде. Такий інцидент із нею минулої суботи був у мене.

Як відомо, відстань від автобусної станції у Буську до зупинки біля першої школи не така вже й велика – близько 1 км. Але для нас, пенсіонерів, ця відстань вже й немала. Дещо прикупивши, заходжу в маршрутку і простягую гр. Стець 1 гривню, а вона до мене вкрик, що такої ціни нема – платіть 1,50 і кидає на мене цією гривнею. Питаю, а скільки ж тоді в неї коштує проїзд до Красного, відповідає, що 2 грн. Так до Красного у 5 разів дальше, відповідає, що вона ще туди не підвищувала.

Ось, бачите, яка всемогутня баронеса, хочу підвищу, хочу ні, хочу візьму у маршрутку, хочу вижену. Від кого ж з вищих чинів дана їй така можливість?

Таких людей і близько не можна підпускати до роботи з обслуговування людей. Газета вже неодноразово писала про її грубість, хамство, здирництво. Як не монтировку візьме із своїм сином і нададуть тілесних ушкоджень, то нахамить, то вижене пасажира. Так до яких пір це хамство на цьому маршруті буде панувати? Хто ж так твердо 

До речі, я в нашій районці читала, що проїзд на відстань 1 км коштує 0,32 грн, то Стець мені відповіла, що це не в неї, бо вона на воді не їздить, як тобі не подобається, то до мене не сідай. Кричала до тих пір, поки я не доплатила ще 50 коп.

Бажано, щоб на мого листа дав коментар у газеті пан Кашуба В.В. Правда, я ще їй пояснила, що маю посвідчення "Дитина війни" і повинна користуватись пільгою. Вона відповіла, що цього вона не признає і пільговиків не буде перевозити».

Оскільки пенсіонерка просить прокоментувати ситуацію начальника відділу у справах захисту прав споживачів Василя Кашуби, то надаємо йому слово:

– Не раз звертались пасажири на, м'яко кажучи, некоректне ставлення до них. На перевізника Стець назбиралось уже чимало заяв, де люди обурюються її поведінкою. Пасажир платить за проїзд гроші і хоче отримати належні послуги, а не хамське відношення. Коли взявся надавати послуги населенню, то треба думати не тільки про наживу, а й про тих, кого перевозиш, з повагою відноситись до людей. До речі, пільговиків всі перевізники повинні перевозити безоплатно, уклавши договір з РДА на відшкодування коштів. Якщо ж перевізник не робить відповідних висновків, то треба його замінити. Як то кажуть, незамінних немає.

На перевізника Стець пасажири скаржились і раніше, проте з невідомих мені причин колишнє керівництво районної адміністрації не вживало ніяких заходів, а, навпаки, в обласній адміністрації деякі представники РДА заявляли про належне обслуговування перевізником пасажирів, тим самим департамент з перевезення не реагував на листи Буської районної ради, щоб позбавити ліцензії даного перевізника.

Якщо раніше дозвіл на внутрішні перевезення і, відповідно, скасування їх, давала обласна адміністрація, то з 2013 року це прерогатива районної адміністрації. Знаю, що в більшості районів Львівщини тендерні комітети вже працюють. Чому ж до цього часу у нас не створено такий комітет? Якщо колишня адміністрація не була зацікавлена в тому, то теперішня хоче допомогти людям, створити їм належні умови проїзду. Знайшлись й ті, які готові надавати послуги населенню, працювати на внутрішніх перевезеннях. А з хамовитими треба попрощатися. Якщо перевізник не вміє спілкуватися з людьми, нехай возить картоплю. 

Лариса ГЕРАСИМІВ

Р. S. З перевізником Стець мені доводилось стикатись неодноразово. Вона не тільки зверталась фамільярно, погрожувала судом, а й намагалась мені вказувати як маю писати статті. Наступного разу, коли варіант з судом не пройшов, була більш поступливою, навіть просила, щоб не дуже в статті її критикували (напевне, в той момент забула, з якою зухвалістю та зверхністю ставиться до пасажирів).

І все-таки, мабуть, стаття їй не надто сподобалась, бо коли випадково зайшла у кабінет, де перший заступник голови РДА Микола Чучман проводив нараду за участю начальника відділу у справах захисту прав споживачів Василя Кашуби, де була й перевізник Стець, то вона, побачивши мене, почала скандалити і вискочила з кабінету, мов ошпарена. Якщо вона веде себе так перед посадовцями, то можна лишень уявити, як поводиться з пасажирами.