Головна Цікаво Не потрібно бути героєм – стань донором

Не потрібно бути героєм – стань донором

1541

Донорської крові в Україні катастрофічно не вистачає. За роки незалежності кількість донорів в рази скоротилась. Тому  лікарі часом й змушені говорити родичам хворого: "Буде кров – пацієнт виживе". І, як правило, лише близькі діляться "червоним золотом". Яка ситуація з донорами у Буську – далі.

На жаль, і у Буському районі ситуація невтішна. Минулоріч потребу в донорах забезпечили лише на третину: з необхід­них 393 донорів кров здали лише 103 людини. А у 2013 за перший місяць здати кров зголосилось лише двоє, – каже лікар хірур­гічного кабінету з переливання крові Ігор Скобилко. Він наголо­сив, що окрім мораль­ного задово­лення від усвідомлен­ня того, що ви рятуєте чиєсь життя, здача крові приносить також користь організму. Ця процедура тренує організм, посилаючи сигнал до самоонов­лення. Стиму­ляція кровотворення приводить до поліпшення емоційного стану людини. Регулярна здача крові – це профілактика захворювань сер­цево-судинної системи і хворіб, накопичення шкід­ливих речовин – атеросклерозу, подаг­ри, порушень функції печінки, – кажуть лікарі. А ще донор має більше шансів на виживання при нещасному випадку, оскільки вже адап­тований до крововтрати.

Донорство в Україні сьогодні безплатне. Це добровільне пожертвування крові або її компо­нентів для подальшого переливання хворим.

Хто сьогодні може бути донором? Це може бути людина здорова (у віці від 18 років), яка пройшла терапевтичний огляд і лабораторне дослідження. Однак є певні обмеження на такі хвороби, як малярія, вірусний гепатит, бруцельоз, туберку­льоз, сифіліс, ВІЛ-СНІД. Абсолютним протипока­занням є також онко­логічні недуги.

Не зволікайте, якщо хочете  здати свою кров! Може, саме вона завтра допо­може врятувати чиєсь життя.

Ірина  КОРЧИНСЬКА