На четвертому тижні цього року в Бущині зросла захворюваність на ГРВІ в 1,06 раза та перевищено епідпоріг, хоча загалом в області інтенсивний показник на 10 тис. населення склав 39,4 при порозі 71, – повідомив керівник Бродівського міжрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Львівській області Василь Шевчук. Станом на 29 січня в окремих школах району відсутність учнів сягла 24%, проте підстав для запровадження карантину поки немає.
Цьогоріч нам загрожують три штами вірусу грипу: А "Каліфорнія", "Вікторія" та грип В "Вісконсин". Медики радять вакцинуватись, однак краяни роблять це неохоче. Для вироблення захисного рівня імунітету потрібно 10 днів, хоча Всесвітня організація охорони здоров'я твердить, що вакцинуватись можна і під час усього епідсезону.
Як би не запевняли нас у рекламних роликах про дієвість протигрипозних препаратів, все ж мусимо розуміти, що пігулки, яка б стовідсотково захистила нас від інфекції, не було, немає і, мабуть, не буде. Уникнути "зустрічі" з вірусом вкрай важко, тож лікарі та прихильники народної медицини радять якомога ретельніше підготувати свій організм до боротьби з невидимим ворогом, усіляко зміцнюючи імунітет.
На першому місці повинна бути чистота. Тож подбайте про гігієну рук, обличчя, а також вашої оселі, не забуваючи про вологе прибирання і на робочому місці.
Як правило, вірусні частинки комфортно себе почувають у сухому й теплому повітрі, а не мають права на життя в прохолодному, зволоженому повітрі кімнати. Оптимальною буде температура повітря
+ 20оС, вологість – 50-70%. Допоможуть "розмочити" сухість в кімнаті вологі рушники, миски з водою або ж спеціальні зволожувачі.
Слідкуйте й за слизовою носа. Вона забезпечує функціонування місцевого імунітету. Якщо слиз пересихає – віруси легко долають захисний бар'єр. Зволожують слизову оболонку соляним розчином (на 1 літр кип'яченої води – чайна ложка солі), яким обприскують ніс.
Потребує додаткової уваги й горло. Фахівці для покращення кровообігу в носоглотці радять щоранку облизувати тарілку з розмазаним медом. А ще не ігнорувати продукти, багаті на вітамін С, який добре підтримує імунітет. Також їжте ківі, квашену капусту, часник, шипшину.
Аби не наштовхнутись на хворого у громадському транспорті, надавайте перевагу прогулянкам. Це буде тільки на користь. Зі спортивними вправами і ходьбою до організму надійде більше кисню і відповідно утворяться нові імунні клітини.
Справжньою протигриповою бронею стане регулярне відвідування сауни. Ефект від парильні очевидний – застуда "вийде" разом із потом, а результат ви відчуєте навіть через 2 місяці.
А ще радять добре виспатись, берегти сили та загартовуватись. До комплексу вищевикладених засторог і процедур ставтесь відповідально. А ще краще спробуйте тонізувати власне тіло холодними повітряними процедурами, ваннами для ніг, обтираннями. Гартування виробить стійкість організму до переохолодження, яке найчастіше викликає простудні захворювання.
Враховуючи індивідуальні особливості нашого здоров'я, ефекту можна досягнути, повторюючи один і той же прийом багато разів. Згодом його слід підсилити поступово. Таким досвідом поділилася з читачами "ВН" п.Ірина. Вона розповіла, як загартувала своє горло, тож на сьогодні вже й забула про ангіну і почервонілі мигдалини. Вона розпочала "тренінг" власного здоров'я, споживаючи регулярно улюблене морозиво. Для когось цей тонізуючий й охолоджуючий десерт актуальний лише влітку, а п.Ірина смакує замороженими ласощами навіть взимку. Їсть по 2-3 морозива на тиждень, обов'язково перебуваючи в кімнаті. В жодному разі цього не слід робити на вулиці. Своїм досвідом (4 роки без застуди і грипу) ділиться з близькими і друзями, однак застерігає й читачів газети до загартовування підходити виважено і обдумано. Каже, процедур для цього є чимало, тож важливо обрати для себе ту, яка найбільше підійде для організму, аби не переборщити.
Ірина КОРЧИНСЬКА