Головна Цікаво Епідпоріг перетнули!

Епідпоріг перетнули!

1561

На четвертому тижні цього року в Бущині зросла захворюваність на ГРВІ в 1,06 раза та перевищено епідпоріг, хоча загалом в області інтенсивний показник на 10 тис. населення склав 39,4 при порозі 71, – повідомив ке­рівник Бродівського міжра­йон­ного управління Головного уп­рав­ління Держсанепідслужби у Львівській області Василь Шевчук. Станом на 29 січня в окремих школах району відсут­ність учнів сягла 24%, проте підстав для запровадження карантину поки немає. 

Цьогоріч нам загрожують три штами вірусу грипу: А "Каліфорнія", "Вікторія" та грип В "Вісконсин". Медики радять вакцинуватись, однак краяни роблять це неохоче. Для вироблення захисного рівня імунітету потрібно 10 днів, хоча Всесвітня організація охорони здоров'я твердить, що вакци­нуватись можна і під час усього епідсезону.

Як би не запевняли нас у рекламних роликах про дієвість протигрипозних препаратів, все ж мусимо розуміти, що пігулки, яка б стовідсотково захистила нас від  інфекції, не було, немає і, мабуть, не буде. Уникнути "зу­стрічі" з вірусом вкрай важко, тож лікарі та при­хильники народної меди­цини радять якомога ре­тельніше під­готувати свій орга­нізм до боротьби з невидимим во­рогом, усіляко зміцнюючи імунітет.

На першому місці повинна бути чистота. Тож подбайте про гігієну рук, обличчя, а також вашої оселі, не забуваючи про вологе прибирання і на робочому місці.

Як правило, вірусні частинки комфортно себе почувають у су­хо­му й теплому по­вітрі, а не ма­ють права на життя в прохо­лодному, зволоженому по­вітрі кімнати. Оп­ти­мальною буде тем­­пература повітря
+ 20оС, во­ло­гість – 50-70%. Допо­можуть "роз­мо­чити" сухість в кімнаті во­логі руш­ники, миски з во­дою або ж спе­ціальні зво­ложувачі.

Слідкуйте й за слизовою носа. Вона забезпечує функціонування місцевого іму­ні­тету. Якщо слиз пересихає – віру­си легко долають захисний ба­р'єр. Зво­ложують слизову обо­лонку соляним розчином (на 1 літр кип'яченої води – чайна лож­ка солі), яким обприскують ніс.

Потребує додаткової уваги й горло. Фахівці для покращення кровообігу в носоглотці радять щоранку облизувати тарілку з розмазаним медом. А ще не ігнорувати продукти, багаті на вітамін С, який добре підтримує імунітет. Також їжте ківі, квашену капусту, часник, шипшину.

Аби не наштовхнутись на хворого у громадському транс­порті, надавайте перевагу прогу­лянкам. Це буде тільки на ко­ристь. Зі спортивними вправами і ходьбою до організму надійде більше кисню і відповідно утво­ряться нові імунні клітини.

Справжньою протигриповою бронею стане регулярне відві­ду­вання сауни. Ефект від парильні очевидний – застуда "вийде" разом із потом, а результат ви відчуєте навіть через 2 місяці.

А ще радять  добре виспатись, берегти сили та загартовуватись. До комплексу вищевикладених засторог і процедур ставтесь від­повідально. А ще краще спро­буйте тонізувати власне тіло хо­лодними повітряними процеду­рами, ваннами для ніг, обти­ран­нями. Гартування виробить стій­кість організму до переохоло­дження, яке найчастіше викликає простудні захворювання.

Врахо­вуючи індивідуальні особ­ливості нашого здоров'я, ефекту можна досягнути, повторюючи один і той же прийом багато разів. Згодом його слід підсилити поступово. Таким досвідом поділилася з читачами "ВН" п.Ірина. Вона роз­повіла, як загартувала своє горло, тож на сьогодні вже й забула про ангіну і почервонілі мигдалини. Вона розпочала "тренінг" власного здоров'я, споживаючи регулярно улюблене морозиво. Для когось цей тонізуючий й охолоджуючий десерт актуальний лише влітку, а п.Ірина смакує замороженими ласощами навіть взимку. Їсть по 2-3 моро­з­ива на тиждень, обо­в'язково перебуваючи в кімнаті. В жодному разі цього не слід робити на вулиці. Своїм досвідом (4 роки без застуди і грипу) ділиться з близькими і друзями, однак за­стерігає й читачів газети до загартовування підходити вива­жено і обдумано. Каже, процедур для цього є чимало, тож важливо обрати для себе ту, яка най­більше підійде для організму, аби не  переборщити.

Ірина  КОРЧИНСЬКА