Головна Історія У пісні і слові – патріотизм

У пісні і слові – патріотизм

22 січня 1919 року на площі перед Київською Софією було проголошено об'єднання Української та Західноукраїнської народних республік в одну Велику Україну. Тисячі людей були присутні на підписанні Акту злуки. Про це розповіла учням Топорівської школи заступник директора з навчально-виховної роботи Ірина Іванівна Тиховецька на урочистій лінійці, приуроченій Дню Соборності України.

Святкову академію, яка відбулася в актовій залі школи, підготували учні 8 класу разом з І. Тиховецькою. Розпочалася вона з пісні "Ой у лузі червона калина" – Гімну Українських Січових Стрільців. Українські піс­ня та національні костюми вселили у серця глядачів дух патріотизму, навіяли ат­мосферу минулого, уявно перенесли у період, коли кращі сини українського народу платили своїм життям за волю нашої неньки України.

На святі пролунали такі пісні "Гей зі Львова до Мукачева", "Під Києвом, під Крутами", "За Україну", "Йде січове військо", "Там, на горі, на Маківці", "Виростала я" (у виконанні учнів 8 класу під акомпанемент вчителя музики І.Рогоцької). Відзначу солісток Соломію Пукас і Мар'яну Шевчук, які виконали пісні "Чом, чом, земле моя", "Прихилюсь до тебе, Україно". Між піснями звучали поезії, сповнені патріотизму, національної свідо­мості.

Юлія Мушинська,

учениця 11-б класу, член гуртка "Юний журналіст"