Уже практично спілі яблука гниють і опадають.
Червоточин начебто немає. У чім причина?
Скоріше за все, яблука уражені плодовою гниллю (моніліозом). Визначити цю хворобу можна за характерними буруватими плямами на поверхні плодів. Із розвитком хвороби плями збільшуються. М'якоть стає рихлою, яблуко втрачає смак.
Масове поширення гнилі зазвичай спостерігається при високих температурах і вологості повітря. Насамперед уражаються плоди з механічними пошкодженнями і ранками (від комах), тріщинами від парші, градобою.
Тому, щоб не допустити поширення плодової гнилі, важливо дотримуватись основних правил агротехніки та догляду за плодовими деревами, проводити профілактичні заходи щодо боротьби з гусеницями, плодожерками, Від цієї хвороби допомагають обприскування перед розпусканням бруньок і після опадання листя бордоською рідиною (400г на 10 л води)або будь-якими мідевмісними препаратами. Загалом же фахівці рекомендують обробляти дерева 6-8 разів на рік: 1-2 рази – до цвітіння, 1 раз – одразу після нього і 3-4 рази за літо. Проти хворіб ефективні профілактичні обприскування саду принаймні за місяць до збирання врожаю розчином фітоспорину чи йоду (10 мл 5-відсоткового йоду на 10 л води, повторити через 3 дні).. Під час дозрівання врожаю необхідно регулярно збирати і знищувати уражені плоди, видаляти засохлі гілки, щоб хвороба не поширювалась на інші плоди і частини рослини.
Павло БУЧИК