Головна Цікаво Поїздка до Європи на власному автомобілі: що потрібно знати мандрівникам

Поїздка до Європи на власному автомобілі: що потрібно знати мандрівникам

Отримати незабутні емоції, побачити світові пам’ятки, ступити стародавніми стежками і замками – все це можливо для тих, хто вирішив відправитися з сім’єю або друзями в подорож Європою. Найкомфортніше це можна зробити, поїхавши за кордон на автомобілі. Однак при плануванні своєї подорожі потрібно брати до уваги низку факторів, які тією чи іншою мірою можуть вплинути на перебіг усієї поїздки. Насамперед, слід розрахувати майбутні витрати – на оформлення документів, заправку паливом, ночівлю та харчування, витрати на гідів та оплату входу до знаменних місць та музеїв. Якщо навіть вистачить деякої суми, ви завжди зможете оформити терміновий кредит на картку. Це оптимальний варіант отримання швидких грошей, необхідних планування туристичного маршруту.

Які ще є важливі моменти у плануванні – розповімо у цій статті.

Плануємо поїздку заздалегідь

Бажаючи покататися своєю машиною Європою і отримати від поїздки максимум позитивних емоцій, важливо заздалегідь скласти орієнтовний план своєї подорожі.

 • Як правило, першим пунктом є визначення напрямку, в який ви хотіли б відправитися, розрахунковий час прибуття та перебування, складання списку пам’яток, які ви бажаєте відвідати.
 • На другому етапі потрібно зайнятися пошуком та оформленням броні на номери в готелях – адже вам потрібно відпочивати в нічний час. Та й при оформленні візи деякі країни вимагають роздруківку з готелів.
 • Далі складається так званий маршрут подорожі або маршрутний лист, де вказуються координати місць, де ви плануєте зупинятися, і дати їх відвідування.
 • Наступний крок – оформлення страхового полісу Green Card (Зелена картка), необхідного на випадок виникнення претензій з боку постраждалих у ДТП, якщо таке станеться за участю іноземних громадян. Страховку можна купити перед виїздом або прямо на кордоні.
 • Для всіх учасників подорожі Європою на автомобілі оформляється медична страховка, термін дії якої повинен покривати весь період часу, який ви плануєте провести на території країн-учасниць Шенгенської угоди.
 • На наступному етапі необхідно отримати візу (при необхідності). Однак, якщо у вас є біометричні паспорти, віза не є обов’язковою умовою при відвідуванні найбільшої частини європейських держав.

Після того, як ви оформили всі потрібні документи, можна приступати до безпосереднього збору речей, потрібних в дорозі. Найкраще робити це за заздалегідь складеним списком. Природно, за наявності дітей цей перелік може значно розширитися.

Що подивитися?

Як би не хотілося, побачити все і одразу не вийде. Але при правильному складанні плану поїздки безліч позитивних емоцій та незабутніх вражень вам забезпечено! Звичайно ж, першим питанням будь-якого мандрівника-початківця є куди поїхати на машині за кордон. Європа у цьому випадку найкращий вибір! Континент об’єднує 65 країн, з яких 50 є незалежними державами, 9 – залежні території та 6 невизнаними республіками. При цьому 32 країни мають вихід до моря та океану.

Так, якщо ви віддаєте перевагу активному відпочинку на гірських вершинах, австрійські Альпи, як і румунські/українські Карпати готові зустріти вас незабутніми видами засніжених схилів. Якщо ж ви бажаєте відчути ласкаве подих морських вітрів і поплескатися в теплій воді, побродити по найчистіших пляжах – узбережжя відразу кількох європейських країн готове завжди зустріти вас райдужно і з максимальним комфортом. Також незабутні враження з вами залишаться надовго, якщо ви вирішите відвідати середньовічні замки та маєтки, імениті винні льохи та інші гарні місця. На машині переміщатися між локаціями буде набагато зручніше, ніж у групових турах.

 • Головні правила подорожей до Європи на автомобілі
 • При складанні маршруту для туристів переконайтеся, що ваш автомобіль є придатним для втілення ваших туристичних бажань. Наприклад, на великогабаритних авто вам буде досить важко маневрувати вузькими вуличками стародавніх європейських міст, а ось малолітражка не завжди зможе впоратися з навантаженнями, характерними для гірських маршрутів.
 • Не перестарайтеся в дорозі, заздалегідь плануйте свої зупинки, місце та час відпочинку.
 • Перед поїздкою машина повинна пройти техогляд, мати державні номерні знаки (не іменні) та бути укомплектованою всім необхідним: запасним колесом, насосом, знаком аварійної зупинки, дитячим кріслом, аптечкою.
 • Якщо ви виїжджаєте за кордон на автомобілі, взятому в кредит, вам потрібно буде отримати дозвіл банку.