Головна Цікаво Російські активи щодо відновлення інфраструктури України: що запланував Європейський Союз

Російські активи щодо відновлення інфраструктури України: що запланував Європейський Союз

З початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України, США, Канада, Австралія, Японія, Європейський Союз наклали санкції на російських фізичних, юридичних осіб та їх активи.

Яку допомогу пропонує ЄС на відновлення України після війни

Видання Bloomberg повідомило, що ЗМІ змогли ознайомитися з документом, в якому сказано про допомогу Україні у відновленні інфраструктури. Так, виконавчий орган Європейського Союзу у координації з іншими союзниками пропонує фінансовий пакет допомоги у розмірі 15 мільярдів євро, щоб покрити фінансові витрати України протягом наступних трьох місяців.

Частина пакету ще обговорюється. Але є дані про те, що комісія запропонує Києву кредити у розмірі від 7 до 9 млрд. євро для фінансування проектів, які вимагають термінового вливання грошей. Дострокові позики пропонуються завдяки гарантії країн-членів ЄС, а субсидувати виплати відсотків будуть гранти з бюджету ЄС.

Який план відновлення України затвердила Єврокомісія

Європейська комісія працює над затвердженням плану відновлення України після припинення військових дій на її території. Наразі ЄС готові виділити 9 млрд євро макрофінансової допомоги. Як повідомляє прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, головне у цій підтримці навіть не самі гроші та їхня кількість, а офіційно оформлений меседж про те, що Європейський Союз виступить ключовим гравцем у кампанії з відновлення інфраструктури країни.

Це можливість не просто відбудувати те, що зруйнували російські війська, а й створити нову Україну, але орієнтуючись на європейські правила та традиції. Загальний план орієнтуватиметься на такі пункти:

  • відбудова інфраструктури за новими стандартами;
  • інтеграція України до Європейського Союзу з усіх напрямків;
  • модернізація української держави;
  • економічна підтримка всіх рівнях.

До кінця року планується використати майже 30 млрд. євро для допомоги економіки України. Таку ініціативу висунули члени G7. При цьому країни-учасниці домовилися, що продовжувати посилювати санкції проти РФ, блокувати її у політичному та економічному полі. Продовжиться постачання сучасного озброєння в Україну.