Головна Духовне День Героїв: на Львівщині вшанували пам’ять загиблих у боротьбі за незалежність України

День Героїв: на Львівщині вшанували пам’ять загиблих у боротьбі за незалежність України

23 травня, у День Героїв, Львівщина вшановує пам’ять всіх українців, що пожертвували власним життям у боротьбі за свободу та незалежність України.

Сьогодні ж пам’ять загиблих вшанували покладанням квітів до могил військових на Марсовому полі та на полях № 67 і № 76 на Личаківському кладовищі у Львові.

У заході взяли участь начальник Львівської ОВА Максим Козицький та заступники начальника, керівництво обласної та міської рад, представники духовенства та громадськості, керівники військових та силових структур, родини учасників російсько-української війни та родини Героїв Небесної Сотні, запрошені медіа.

Учасники заходу також долучилися до спільної поминальної молитви.

«Кожен хто боронить нашу неньку на своєму фронті для нас є Героєм. Це  Герої, які протягом не одного століття захищали свою землю: козаків, Українських січових стрільців, вояків армії УНР, УГА та УПА, діячів ОУН,  Герої Майдану та воїни АТО.

«Сьогодні маємо нових Героїв, які своїм прикладом показують як варто любити рідну землю і тримають оборону, які воюють за свободу, цивілізованість, демократію та європейські цінності.  Запорукою існування держави, вільного життя кожного з нас є незламність наших Збройних Сил. Ми обов’язково переможемо у цій жорстокій війні, бо захищаємо рідну землю, боронимо своє право вільно обирати майбутнє.

Слава Збройним Силам України!Слава Україні! Героям Слава», – зазначив Максим Козицький.

Нагадаємо, що також сьогодні до Дня Героїв о 13 год. біля пам’ятника Тарасу Шевченку у Львові виступить оркестр Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного з мистецькою акцією «Час обрав нас».

Довідково:

День Героїв – щорічне свято в Україні, встановлене на честь українських вояків — борців за волю України, передусім лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, гайдамаків, опришків, січових стрільців, вояків Армії УНР, ОУН, УПА, а також героїв Небесної Сотні та сучасної російсько-української війни.

Для вшанування Героїв обрали саме 23 травня, оскільки у 1941 році Другий Великий Збір Організації Українських Націоналістів постановив щороку у цей день святкувати День Героїв. Свято приурочили до сумної дати 23 травня 1938 року, коли в Роттердамі було вбито Євгена Коновальця, полковника Армії УНР, першого голови ОУН.