Головна Цікаво Сажотрус – особливості і стан професії

Сажотрус – особливості і стан професії

Сажотрус – це професія, яка сягає своєю історією в минулі століття. В давні часи його робота полягала чистці димоходу, печі і каміну. Оскільки до 20 століття не було ніякої альтернативи використанню для опалення дерева та вугілля, ця професія була необхідною і затребуваною. Використання газу і електрики привело до занепаду. Тим не менше необхідність в технічному обслуговуванні димоходів і опалювальної техніки нікуди не зникла. Велика вартість ресурсу змушує користувачів повертатися до використання дерева і вугілля, тому і зростає потреба в безперебійній роботі димохідних шляхів.

Особливості професії

Сучасний сажотрус не тільки чистить димохід, в його обов’язки входить значно більший перелік робіт. Трубочист видаляє із димохідних шляхів сажу, нагар, різноманітні забруднення. Для цього використовуються різноманітні ефективні методи, в тому числі і механічно-роторна чистка. Трубочист займається обслуговуванням:

Зазвичай виконання замовлення проходить в кілька етапів. Майстер виїздить за адресою, оцінює об’єм роботи. Попередня розмова з власником будинку зазвичай допомагає оцінити, які саме маніпуляції потрібно буде зробити, які інструменти для цього будуть використовуватися. Після приїзду трубочист оцінює як саме він проводитиме чистку, розкладає інструмент і приступає до безпосереднього виконання. В преважній більшості на виконання роботи достатньо 1-2 годин. Трубочист завжди залишає за собою чистоту, проводить прибирання.

Стан професії на даний момент

У сучасних містах і селах все більше людей використовують пічне опалення і твердопаливні котли. Потреба в професіональному обслуговуванні росте с кожним роком. Однак не все так легко, як здається на перший погляд. Справді кваліфікованого майстра, котрий би мав потрібні навички, знання і досвід в цій сфері знайти важко. Зменшення затребуваності в минулому столітті призвело до того, що професія трубочиста втратила свою престижність і достойну оплату. Для відродження галузі навіть створена Гільдія сажотрусів.

Вибираючи виконавця, потрібно звертати увагу на рівень його кваліфікації, досвід, знання, наявність професіонального обладнання. Сучасний сажотрус не тільки чистить труби, від здатен оцінити справність опалювальної системи і провести необхідні ремонтні роботи.