Головна Політика «Українців вакцинуватимуть у п’ять етапів», – Максим Козицький

«Українців вакцинуватимуть у п’ять етапів», – Максим Козицький

Вакцинація від  COVID-19 триватиме протягом двох наступних років і охопить понад половину населення України. Про це розповів голова Львівської ОДА  Максим Козицький

«Часто спілкуюся з урядовцями щодо запобігання поширенню коронавірусу. Селекторні наради під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, де обговорюємо цю проблему, відбуваються майже щодня. Можу з впевненістю сказати, що центральна влада робить все можливе для отримання якісних вакцин Йде робота за декількома напрямами одночасно – в рамках системи COVAX, прямого замовлення у компаній-виробників та взаємодії із країнами-донорами, які можуть передати нашій країні надлишкові кількості вакцин», – зазначив Максим Козицький.

Голова пояснив, що деталі переговорів з іншими державами Україна не може оприлюднювати, щоб не зірвати їх.  Запевнив, що Україна братиме виключно вакцини з підтвердженою ефективністю.

«Це ті, якими будуть користуватися наші західні країни-партнери, – наголосив голова Львівської ОДА. –  Частина вакцин буде безкоштовною для українців. На них кошти виділяють країни з високим рівнем доходу. Це переважно західні демократичні уряди країн-партнерів,  а також приватні компанії».

Щодо російських вакцин,  то довіри до них нема, оскільки Росія веде збройну та інформаційну агресію проти України. До того ж не існує наукових доказів, що російська вакцина безпечна. Жодна з європейських країн не погодилась нею вакцинувати своїх людей.

Отож, вакцинація в Україні проходитиме у 5 етапів.  Перший передбачає щеплення людей із критичним ризиком інфікування та розвитку COVID-19, а також медичних працівників, які надають допомогу хворим на коронавірусну хворобу в умовах стаціонару, та військових, які беруть участь в ООС.

Далі вакцинуватимуть також інших людей, які надають медичні послуги. На третьому і четвертому етапах охоплять ще тих, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави.

П’ятий етап — вакцинація інших категорій населення, які не входять до пріоритетних груп. Йдеться про людей віком до 59 років без супутніх захворювань.