Головна Цікаво Що надійніше – персональний комп’ютер або ноутбук?

Що надійніше – персональний комп’ютер або ноутбук?

Як завжди, питання “який пристрій надійніше” не має однозначної відповіді. За інформацією з сайту ant.sc – все залежить від умов використання та вимог в експлуатації.

Ноутбук надійний в плані автономної роботи від батареї. Для деяких завдань це критично: наприклад, при дефрагментації жорсткого диска раптове відключення живлення загрожує помилками записи на диск і, як наслідок, може призвести до пошкодження даних диска. Аналогічно безперервність операції важлива при перепрошивки деяких телефонів: якщо операція прошивки буде перервана на середині, то телефон може навіть втратити можливість прошиваться знову (отримуємо т.зв. в народі “цегла”) – і для його відновлення знадобиться випоювання мікросхем пам’яті телефону і їх прошивка на програматорі, це трудомісткий процес, що вимагає фахівця високої кваліфікації.

Однак класичний ПК із системним блоком надійніший для виконання повсякденних завдань. По-перше, ремонт комп’ютера в разі поломки набагато простіше, ніж ремонт ноутбука, завдяки модульному внутрішньою будовою, що дозволяє легко діагностувати несправність і при необхідності замінити несправну деталь. А ось вся обчислювальна частина ноутбука, грубо кажучи, розпаяна на одній материнській платі, що значно ускладнює пошук поломок і заміну компонентів.

До того ж, навіть розбирання ноутбука – справа не дуже просте. Якщо для ПК навіть заміна термопасти (яку слід проводити раз на кілька років) зводиться до зняття кришки системного блоку і кулера з ручними кріпленнями, то в разі ноутбука для заміни термопасти потрібно розібрати пристрій практично вщент, при цьому не зламавши тугі засувки корпусу, що не заплутатися в декількох десятках кріпильних гвинтів різних типорозмірів, не пошкодити тендітні шлейфи клавіатури, тачпада, дисплея, веб-камери, винесених USB-портів і т.д. За компактність, тонкість і легкість сучасних ноутбуків доводиться платити складністю ремонту і обслуговування.

Вибір комплектуючих ПК дуже широкий, тому можна без зусиль підібрати досить продуктивне і надійне “залізо”, а також досить легко його модернізувати. А ось деякі моделі ноутбуків мають “вроджені хвороби” – наприклад, неефективну систему охолодження. Замінити її на більш продуктивну систему немає можливості з тієї причини, що таких в природі не існує. Під кожну модель ноутбука система охолодження проектується індивідуально і може бути замінена тільки на абсолютно таку ж систему охолодження тієї ж моделі. У ноутбуках з невдало спроектованої системою охолодження можливий перегрів процесора і системної плати (вище 70 градусів Цельсія вважається перевищенням норми). А моделі ноутбуків з потужними продуктивними процесорами можуть прогріватися і до 90-95 градусів. І навіть кваліфікований ремонт ноутбуків в Києві не зможе що-небудь з цим зробити – просто не існує методик, що дозволяють модернізувати систему охолодження для більш ефективної її роботи. Однак не варто забувати, що нерегулярне чищення ноутбука від пилу може посилити проблему. Музичні кліпи ж (системні блоки) набагато менше страждають від перегріву.

Люди часто користуються ноутбуками на вулиці, на дивані, їдять і п’ють, дивлячись улюблені серіали з ноутбуком на колінах. І ноутбуки, залиті чаєм, регулярно надходять на ремонт в сервіс. Оскільки ноутбуки позиціонуються як портативні пристрої, то і відчувають на собі всі принади експлуатації в жорстких умовах: підвищену вологість, утворення конденсату всередині через різкі перепади температур, тряску (яку жорсткі диски дуже не люблять навіть у вимкненому стані, а будучи розкрученими до своїх 7200 оборотів в хвилину і тим паче), удари і падіння. Звичайно, якщо користуватися ноутбуком акуратно і вчасно проводити обслуговування, то він буде працювати так само надійно як і стаціонарний комп’ютер, але, як правило, правильним доглядом за ноутбуком люди займаються тільки в перший час після покупки, з часом починаючи менше піклуватися про його стан. Стаціонарний ПК набагато менш вибагливий до відсутності уваги до себе, тому можна стверджувати, що він дійсно в більшості випадків надійніше, ніж ноутбук.