Головна Цікаво Служба за контрактом

Служба за контрактом

Як уже йшлося в одному з номерів часопису "Воля народу", з 1 квітня стартував передостанній призов в армію. Та цьогоріч вперше не призиваються у Військово-Морські сили, оскільки ці війська комплектуватимуться виключно бажаючими проходити військову службу за контрактом. Що потрібно, аби стати контрактником, у розмові з Михайлом Замолінським, інструктором відділення комплектування та обліку чисельності Бродівського об'єднаного регіонального комісаріату, який зазначив, що у 2013 році з Буського району оформлені та відправлені у військові частини три особові справи кандидатів. «Що цікаво, – наголошує Михайло Замолінський, – два кандидати виявили бажання і вже проходять військову службу за контрактом у високомо­більних десантних військах (в/ч  А0284 м.Львів, вул. Стрийська,88)».

Хочеш в армію – зайди у військкомат

Юнаки  призовного віку, військовозобов'язані, а також жінки, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом, подають до військ­комату за місцем перебування на військовому обліку або проживання заяву з проханням прийняти їх на військову службу за контрактом. У заяві, крім біографічних даних, необхідно вказати військову частину, у якій бажають проходити вйськову службу, на якій посаді і за якою спеціальністю. І, звичайно ж, пройти медичну комісію. Якщо зі здоров'ям та документами усе гаразд – армія широко відчиняє двері.

Контрактником–після школи

На службу за контрактом приймаються військово­служ­бовці, котрі прослужили на строковій службі не менше трьох років; юнаки призовного віку з вищою, професійно-технічною або повною загальною серед­ньою освітою і не проходили строкової військової служби, а також війсь­ко­возобов'язані та жінки, які не мають військових звань офіцер­ського складу з відповідною освітою та спеціаль­ною підготов­кою віком від 18 до 40 років.

Служиш три роки і гроші заробляєш!

Що може встигнути солдат за рік? Чогось навчитися зможе, але аж ніяк не вдосконалити свої навики, набратися досвіду, стати справжнім військовиком. Тому вирішили, що контракт потрібно підписувати мінімум на три роки.

Розмір зарплати при прий­нятті на військову службу за контрактом становить від 1500  до 5200 гривень, в залежності від посади, військового звання та вислуги років. Військові будні проходять, як у будь-якого іншого працівника. Робочий день  від 8.00 год до 17.00 (обід від 13.00 до 14.00 год). Субота та неділя вихідні. Якщо в ці дні контрактник заступає "у наряд", то, попе­редньо узго­дивши з коман­диром, бере собі вихідний протягом тижня. До речі, біль­шість частин Львів­­щини надають гуртожиток, а у частині А 0284 є можливість про­живання сімейним па­рам.

Запи­сува­тися у контракт­ники можна про­­тягом року. Тепер уже нема потреби чекати весняного чи осіннього призову.

Так, бути контрактником досить вигідно, особливо для 18-річних юнаків, які не можуть за певних обставин влаштуватись на роботу. Та не варто забувати, що це насам­перед служба.

Інна ПАЛАМАР