Головна Духовне Через затяжні вихідні економіка України зазнала суттєвих збитків

Через затяжні вихідні економіка України зазнала суттєвих збитків

Через затяжні вихідні економіка України зазнала суттєвих збитків, а середня зарплата за травень стане найнижчою в році. Травневі і великодні свята збіглись у часі і ми гуляли майже півмісяця. А це вплинуло і на оплату. Особливо тим, чиї заробітки залежать від виробітку. Навіть приватникам в офіційні вихідні не вигідно працювати – банки і пошта зачинені, будівництво призупинене, транспорт курсує через раз. Одним словом, святкуємо на славу, як справжні українці – зі застіллями, піснями і танцями і, звичайно, із трафунками.

Останній день приготувань і освячення пасок, як і загалом усі свята, у Бущині минув досить спокійно. Принаймні так ствер­джують працівники Швидкої допомоги і Медицини катастроф. Хоча не обійшлось без травм і неприємних ситуацій.

У неділю, 5 травня, близько шостої вечора з діагнозом «ал­когольне отруєн­ня» у реаніма­ційне відділення Бусь­кої ЦРЛ потрапив 62-річний мешканець Хватова. Цього ж дня, на сам Великдень, не по­щастило ще двом чоловікам. У післяобідню пору 58-річний кізлівчанин отри­мав забійну рану носа, а 29-річний львів'янин ближ­че до опівночі потрапив у лікарню з різано-рваними рана­ми пальців. Наступного ранку, 6 травня, близько 3.30 год у с.За­комар'я мотоцикліст «злетів» з мосту і близько півгодини лежав непри­томний. Очевидці ДТП зателе­фонували на "103", але бригада Медицини ката­строф, яка при­була на місце пригоди, потер­пілого не застала.

Подібна ситуація трапи­лась і 7 травня. О першій годині на­дійшло повідом­лення про зітк­нення автомобілів між се­лами Побужани і Волиця. Проте ме­дики, які виїхали за викликом, не виявили ані по­терпілих, ані автівок.

На відміну від ночі, вівторок (третій день свят) виявився спокійнішим. Бригада Медицини катастроф прибула у Броди і за­безпечувала медичний су­провід заходу із перезахоронення ос­танків сол­датів, які загинули на теренах Львівщини в 1941-44 рр. На цьому для них трафунки святкових вихідних закінчились. А ось швидку допомогу викли­кали і сьомого, і восьмого, і де­в'ятого, і дванадцятого.

Так, 7 травня о 21.00 год. 52-річ­ний мешканець Кудирявець отри­мав закритий перелом кісток лівої гомілки. А наступного дня з переломом лівого перед­пліччя у лікарню потрапив 28-річний жи­тель Новосілок. 9 травня черго­вому терапевту Буської ЦРЛ довелось надавати допо­могу шестирічному ожидів­ча­­нину, яко­го вкусив у голову кліщ.

Не обійшлося без трафунків і в неділю, 12 травня. 18-річний юнак зі сусідньої Золочівщини отримав травму лівої ключиці. Як розповіли нам у приймаль­ному покої ЦРЛ, під час вихідних до лікарів за допомогою най­частіше зверта­лись пацієнти з гіперто­нічними кризами і стено­кардією. Але за­галом медики відзна­чили, що ці свята минули напрочуд спокійно. Чого не ска­жеш про рятувальників.

9 травня в с.Ожидів вогонь знищив 1 тонну соломи та охопив стіни піднавісу і господарської будівлі. Дві інші врятували. Того ж дня на полі біля Буська (300 м від жит­лових будинків) виявили схо­жий на 75-міліметровий арти­лерійський снаряд часів війни. Довелось ви­кликати піротехнічну групу з Дро­гобича. А 10 травня у Бущині знову горіло. Цього разу цегляний бу­динок в с.Побужани. Пожежу, яка пошкодила пласти­кове вік­но, електромережу, під­вісну стелю та речі домашнього вжитку, ліквіду­вали, будинок – врятували.

У неділю, 12 травня, в районі знову трапилась пожежа – на сміттєзвалищі МКП "Буськ" (на знімку) згоріло 500 м2 побутових відходів. Не минуло й тижня, як в Ожидів вдруге викликали "еме­нес­­ників". 13 травня пожежа знищила ка­фе-бар "Кошик". Із полум'ям над­звичайники боро­лись біль­ше години, проте вря­тувати дерев’яно-металеву спо­руду не вдалося. Відтак основні сили  скерували на збере­ження трьох будівель, розташо­ваних непо­далік. Причини та збитки зай­мання встановлюють.

Ось так минуло півмісяця вихідних для Бущини – для одних приємно, для інших – не зовсім. Але маємо те, що маємо, і  "не­хай увесь світ зачекає, бо ми … святкуємо!".

Ірина ГАЄВСЬКА