Через затяжні вихідні економіка України зазнала суттєвих збитків, а середня зарплата за травень стане найнижчою в році. Травневі і великодні свята збіглись у часі і ми гуляли майже півмісяця. А це вплинуло і на оплату. Особливо тим, чиї заробітки залежать від виробітку. Навіть приватникам в офіційні вихідні не вигідно працювати – банки і пошта зачинені, будівництво призупинене, транспорт курсує через раз. Одним словом, святкуємо на славу, як справжні українці – зі застіллями, піснями і танцями і, звичайно, із трафунками.
Останній день приготувань і освячення пасок, як і загалом усі свята, у Бущині минув досить спокійно. Принаймні так стверджують працівники Швидкої допомоги і Медицини катастроф. Хоча не обійшлось без травм і неприємних ситуацій.
У неділю, 5 травня, близько шостої вечора з діагнозом «алкогольне отруєння» у реанімаційне відділення Буської ЦРЛ потрапив 62-річний мешканець Хватова. Цього ж дня, на сам Великдень, не пощастило ще двом чоловікам. У післяобідню пору 58-річний кізлівчанин отримав забійну рану носа, а 29-річний львів'янин ближче до опівночі потрапив у лікарню з різано-рваними ранами пальців. Наступного ранку, 6 травня, близько 3.30 год у с.Закомар'я мотоцикліст «злетів» з мосту і близько півгодини лежав непритомний. Очевидці ДТП зателефонували на "103", але бригада Медицини катастроф, яка прибула на місце пригоди, потерпілого не застала.
Подібна ситуація трапилась і 7 травня. О першій годині надійшло повідомлення про зіткнення автомобілів між селами Побужани і Волиця. Проте медики, які виїхали за викликом, не виявили ані потерпілих, ані автівок.
На відміну від ночі, вівторок (третій день свят) виявився спокійнішим. Бригада Медицини катастроф прибула у Броди і забезпечувала медичний супровід заходу із перезахоронення останків солдатів, які загинули на теренах Львівщини в 1941-44 рр. На цьому для них трафунки святкових вихідних закінчились. А ось швидку допомогу викликали і сьомого, і восьмого, і дев'ятого, і дванадцятого.
Так, 7 травня о 21.00 год. 52-річний мешканець Кудирявець отримав закритий перелом кісток лівої гомілки. А наступного дня з переломом лівого передпліччя у лікарню потрапив 28-річний житель Новосілок. 9 травня черговому терапевту Буської ЦРЛ довелось надавати допомогу шестирічному ожидівчанину, якого вкусив у голову кліщ.
Не обійшлося без трафунків і в неділю, 12 травня. 18-річний юнак зі сусідньої Золочівщини отримав травму лівої ключиці. Як розповіли нам у приймальному покої ЦРЛ, під час вихідних до лікарів за допомогою найчастіше звертались пацієнти з гіпертонічними кризами і стенокардією. Але загалом медики відзначили, що ці свята минули напрочуд спокійно. Чого не скажеш про рятувальників.
9 травня в с.Ожидів вогонь знищив 1 тонну соломи та охопив стіни піднавісу і господарської будівлі. Дві інші врятували. Того ж дня на полі біля Буська (300 м від житлових будинків) виявили схожий на 75-міліметровий артилерійський снаряд часів війни. Довелось викликати піротехнічну групу з Дрогобича. А 10 травня у Бущині знову горіло. Цього разу цегляний будинок в с.Побужани. Пожежу, яка пошкодила пластикове вікно, електромережу, підвісну стелю та речі домашнього вжитку, ліквідували, будинок – врятували.
У неділю, 12 травня, в районі знову трапилась пожежа – на сміттєзвалищі МКП "Буськ" (на знімку) згоріло 500 м2 побутових відходів. Не минуло й тижня, як в Ожидів вдруге викликали "еменесників". 13 травня пожежа знищила кафе-бар "Кошик". Із полум'ям надзвичайники боролись більше години, проте врятувати дерев’яно-металеву споруду не вдалося. Відтак основні сили скерували на збереження трьох будівель, розташованих неподалік. Причини та збитки займання встановлюють.
Ось так минуло півмісяця вихідних для Бущини – для одних приємно, для інших – не зовсім. Але маємо те, що маємо, і "нехай увесь світ зачекає, бо ми … святкуємо!".
Ірина ГАЄВСЬКА