У день народження Красного, яке відзначать у суботу, 29 вересня, для краян та гостей урочисто відчинить двері соціально-культурний центр селища – бібліотека та історико-краєзнавчий музей.
Нагадаємо, що ідея музейного проекту в селищі Красне виникла ще кілька років тому. З ініціативи громадськості, місцевих ентузіастів-краєзнавців і депутатів розпочали капітальний ремонт та облаштування довколишньої території. Наразі завершують озеленення та встановлення огорожі. Відтепер будівля милуватиме око краян акуратно пофарбованим фасадом та відремонтованою покрівлею. Хоча ще донедавна вона була у занедбаному стані.
Готові виставкові стенди з унікальними світлинами та фотокопіями цінних історичних документів продемонстрував нам вчитель-краєзнавець Ярослав Стецишин. Для їх збору та створення «Почесний громадянин Буського району» присвятив не один рік. Педагогу вдалося зібрати близько 600 експонатів, присвячених Василю Куку, і спогади про нього місцевих жителів. А також це фотодокументи та речі, пов’язані з діяльністю Української Повстанської Армії та генерал-хорунжого, фотоматеріали про членів ОУН та вояків УПА, які народилися в Красному. Відтак підібрані етнографічні матеріали (сільськогосподарський реманент, речі побуту, одяг, вишивки тощо), знайдені археологічні матеріали. Цю унікальну колекцію краєзнавцю допомогли зібрати Наталія Байко, Людмила Скаковська, Роман Політило, Валентина Лотоцька, Лариса Гучок, Оксана Столярчук, Володимир Стельмащук та інші.
Символічно, що соціально-культурний центр відкриють у день народження селища – навпроти могили останнього головнокомандувача УПА Василя Кука. Також цьогоріч, 14 жовтня, виповнюється 60 років відтоді, як нашому видатному земляку присвоїли звання генерал-хорунжого. Тож музей стане не лише осередком соціально-культурного життя Красного, а також його безцінною перлиною.
Ірина КОРЧИНСЬКА