Головна Цікаво У правилах дорожнього руху – зміни

У правилах дорожнього руху – зміни

1546

Днями на закритому засіданні Кабінету Міністрів була прийнята нова редакція правил дорожнього руху (ПДР). Документ набуває чинності 15 квітня і передбачає багато нововве­день, зокрема необхідність їздити з 1 жовтня по 1 травня за межами на­селених пунктів з ввімкненим ближ­нім світлом фар. Також вводяться такі по­няття, як "газон" ("ділянка однорідної території з дерновим покриттям, який штучно створюється шляхом посіву і вирощування трав") і "ма­неврування" ("початок руху, пере­строювання транспортного засобу з однієї смуги на іншу, поворот вправо або вліво, розворот, рух заднім ходом, з'їзд на узбіччя"). Зупинка і стоянка на газонах будуть заборонені. Згідно з новими ПДР, темним часом доби є "частина доби від заходу до сходу сонця". Раніше було передбачено, що це період від кінця вечірніх сутінків (30 хв. після заходу сонця) до початку ранкових сутінків (30 хв. до сходу).

Крім того, за новими правилами, дорожні знаки мають перевагу перед дорожньою розміткою. Крім іншого, буде введено низку нових дорожніх знаків, наприклад,Пункт зупинки трамвая, Кінець пункту зупинки трамвая, Культова споруда, Про­мислова зона, Фото-, відеофіксація порушень. До білої та жовтої дорожньої розмітки додасться розмітка синього (місця паркування на проїжджій частині) та помаранчевого кольору (тимчасова розмітка).

З оста­точного варіанта нової редакції ПДР було виключено положення про необхідність водіям при перебу­ванні на трасі в темний час доби надягати світловідби­ваючий жилет. У ньому також немає чіткого по­ложення про необхідність зміни шин з початком нового сезону.