Головна Цікаво Все, що потрібно знати про благодійні організації та їх реєстрацію

Все, що потрібно знати про благодійні організації та їх реєстрацію

Благодійність завжди займала важливу роль в житті країни, але останнім часом цей вид діяльності набув ще більшої популярності. Люди бажають допомагати військовим, біженцям, дітям сиротам або ж тяжко хворим. Для масштабних зборів слід мати благодійну організацію, тоді буде можливість збирати великі кошти, організовувати акції і т.д. Створити таку БО не дуже просто. Для початку потрібна офіційна реєстрація благодійної організації, а також знання усіх тонкощів роботи та обліку.

Види благодійних організацій

В Україні є три види благодійних організацій. Всі вони різняться між собою. Пропонуємо ознайомитись детальніше:

  • Благодійне товариство. Така спілка створюється двома і більше людьми та повністю регулюється статутом.
  • Благодійна установа. Вона може бути створена однією або більше людьми, а регулюється установчим актом. Саме він встановлює активи, які власники передають для досягнення певної поставленої мети.
  • Благодійний фонд. Це взагалі самостійна установа. Її засновником можу бути одна люди або декілька. Регулюється фонд статутом, а керується встановленими особами, але власники не обов’язково повинні віддавати свої активи для досягнення мети. В зборі благодійності можуть брати участь, як керівники, так й інші люди. 

Для тих, хто хоче відкрити БО, варто детально ознайомитись із кожним видом, а лише тоді приступати до реєстрації.

Як реєструється благодійна організація?

Для того, щоб зареєструвати БО, треба спочатку виконати ряд обов’язкових дій. 

  1. Створення статуту. В ньому повинні бути такі дані: назва БО, цілі, список людей та їх обов’язки в управлінні, джерела доходів, правила внесення змін, умови прийняття нових учасників та умови припинення діяльності.
  2. Проведення зборів засновників БО. Усі мають обговорити нюанси створення, затвердити статус, вибрати керівника (керівників), визначити представника БО.
  3. Збір пакета документів. 
  4. Подача документів.
  5. Очікування відповіді.

Самому може бути не легко розібратись із усіма нюансами створення благодійної організації. Тому краще звернутись в компанію Legalact.

Чи платять БО податки?

Благодійні організації не оподатковуються податком на додану вартість. Але існує декілька нюансів, коли платити податки доведеться. 

Раніше допомога фізичним особам оподатковувалась прибутковим податком. З 24 лютого 2022 року це правило анулювалось для допомоги ЗСУ та деяким іншим організаціям. Детальніше про це зможе розповісти спеціаліст.