Благодійність завжди займала важливу роль в житті країни, але останнім часом цей вид діяльності набув ще більшої популярності. Люди бажають допомагати військовим, біженцям, дітям сиротам або ж тяжко хворим. Для масштабних зборів слід мати благодійну організацію, тоді буде можливість збирати великі кошти, організовувати акції і т.д. Створити таку БО не дуже просто. Для початку потрібна офіційна реєстрація благодійної організації, а також знання усіх тонкощів роботи та обліку.
Види благодійних організацій
В Україні є три види благодійних організацій. Всі вони різняться між собою. Пропонуємо ознайомитись детальніше:
- Благодійне товариство. Така спілка створюється двома і більше людьми та повністю регулюється статутом.
- Благодійна установа. Вона може бути створена однією або більше людьми, а регулюється установчим актом. Саме він встановлює активи, які власники передають для досягнення певної поставленої мети.
- Благодійний фонд. Це взагалі самостійна установа. Її засновником можу бути одна люди або декілька. Регулюється фонд статутом, а керується встановленими особами, але власники не обов’язково повинні віддавати свої активи для досягнення мети. В зборі благодійності можуть брати участь, як керівники, так й інші люди.
Для тих, хто хоче відкрити БО, варто детально ознайомитись із кожним видом, а лише тоді приступати до реєстрації.
Як реєструється благодійна організація?
Для того, щоб зареєструвати БО, треба спочатку виконати ряд обов’язкових дій.
- Створення статуту. В ньому повинні бути такі дані: назва БО, цілі, список людей та їх обов’язки в управлінні, джерела доходів, правила внесення змін, умови прийняття нових учасників та умови припинення діяльності.
- Проведення зборів засновників БО. Усі мають обговорити нюанси створення, затвердити статус, вибрати керівника (керівників), визначити представника БО.
- Збір пакета документів.
- Подача документів.
- Очікування відповіді.
Самому може бути не легко розібратись із усіма нюансами створення благодійної організації. Тому краще звернутись в компанію Legalact.
Чи платять БО податки?
Благодійні організації не оподатковуються податком на додану вартість. Але існує декілька нюансів, коли платити податки доведеться.
Раніше допомога фізичним особам оподатковувалась прибутковим податком. З 24 лютого 2022 року це правило анулювалось для допомоги ЗСУ та деяким іншим організаціям. Детальніше про це зможе розповісти спеціаліст.