Головна Цікаво Як правильно користуватися інкубатором: Основні етапи інкубації

Як правильно користуватися інкубатором: Основні етапи інкубації

Як правильно використовувати інкубатор?

Незаперечний плюс використання інкубатора для яєць – виведення потомства без прив’язки до сезону. Це особливо важливо для людей, що займаються птахівництвом з метою отримання прибутку. Контролюючи виробничий процес, ви отримуєте рівно стільки, скільки в нього вкладаєте.

Переваги

Якщо порівнювати виводимість побутового інкубатора з тим же показником у звичайній квочки, то пристрій явно виграє. Воно не прив’язане до конкретного часу року і здебільшого не залежить від зовнішніх умов, адже вся «магія» відбувається всередині. Одна курка фізично не зможе висиджувати необхідну кількість яєць для середніх і великих підприємств.

Інкубатор

Однак, всі переваги інкубатора для яєць будуть вам недоступні, якщо не навчитися правильно його використовувати. У цій статті ми об’єднаємо найбільш важливі рекомендації по правильному поводженню з цим апаратом.
підготовка інкубатора

До кожного домашньому інкубатору додається інструкція. Уважно ознайомтеся з нею перед початком роботи.

Встановлюється апарат на стіл або іншу піднесеність в приміщенні без відчутного протягу і різких перепадів температури. Рекомендуємо ретельно підготувати побутової інкубатор перед установкою: вимийте його і протріть насухо, в деяких випадках можна пройтися зверху антисептиком. Після залиште його на добу для провітрювання.

Залежно від того, як ваш інкубатор для яєць зволожує повітря, активуйте цю функцію, щоб повітря всередині не залишався сухим.

Закладка яєць

Для отримання здорового потомства в першу чергу необхідні якісні яйця. Адже що не доглядай за несвіжим яйцем, здоровий пташеня з нього навряд чи вилупиться.

По-перше, вибирайте максимально схожі один на одного яйця: розмір, форма. Шкаралупа повинна бути щільною, без наростів і плям незрозумілого походження. Перевірте «нутрощі» яйця за допомогою овоскопа. Там не повинно бути згустків крові або помітних інших відхилень.

Закладка яєць в інкубатора

Якщо проігнорувати ці правила, все пташенята вилупляться в різний час. За ними буде дуже важко доглядати.

Важливо! Щоб не заплутатися, зробіть на двох кінцях яєць позначки. Так ви будете впевнені, що тепло для кожного розподіляється в достатній мірі.

Після всіх цих маніпуляцій можете акуратно викласти яйця на піддони в домашній інкубатор однаковими позначками вгору. Додатково встановіть поруч термометр, щоб точно простежувати зміни в температурі.

Інкубатор в роботі

Перше, за чим необхідно стежити, – це температурний режим і вологість. Для кожного етапу дозрівання плоду ці показники різні, тому неухильне дотримання вказівок в інструкції обов’язково.

Часто бували випадки розвитку патологій у пташенят на будь-який з стадій, а також ускладнений процес вилуплення.

Таким чином, необхідний постійний контроль за всіма діями протягом усього періоду інкубації.

Інкубатор в роботі

Важливо! Уникайте різких переходів від однієї температури до іншої. Це може стати великим стресом для пташенят. Те ж саме стосується і параметрів вологості. Не рекомендується витягувати яйця або пташенят з камери домашнього інкубатора, бо кожна дрібниця може вплинути на їх життєздатність. Ні в якому разі не відкривайте побутової інкубатор. Для спостереження передбачені спеціальні віконця.
Як вибрати інкубатор?

Визначте обсяги власного виробництва, оснастите місце для інкубації, знайдіть якісну сировину і підготуйте постінкубаціонную зону. Тільки після цього можна приступати до вибору самого апарату.

Тому, перш ніж купити домашній інкубатор, підготуйтеся до вкладення в виведення птиці своїх сил і часу. Зате, на виході ви будете винагороджені здорової птахом.

Для того, щоб краще орієнтуватися і зрозуміти, який домашній інкубатор вибрати, перегляне відгуки. Це можна зробити, наприклад, в магазині Кроппер або на різних форумах.

Ціна на домашні інкубатори варіюється в залежності від виробника, комплектації і використовуваних в конструкціях матеріалів.