Головна Коротко Здоров’я школяра

Здоров’я школяра

 Проект "Здоров’я школяра" радить,як зберегти здоров’я наших дітей.

 
Соціально-медичний проект "Здоров’я школяра", в рамках якого вже  впродовж місяця діє постійна медична рубрика у районній  пресі, дякує родинам школярів з Бродівського, Буського, Кам’янка-Бузького та Радехівського районів за співпрацю і закликає до подальшої активності. 
 
"Ми на постійному зв’язку з учасниками проекту. Фахівці кафедри педіатрії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького та представники благодійного фонду "Крила надії" опрацьовують усі звернення і обирають для публікацій ті теми, які дійсно є актуальними для більшості родин", – зазначив один з авторів соціально-медичного проекту, депутат Львівської обласної ради  Сергій Сенчук. 
 
У проекті переконують, що тема зору – одна з найболючіших  для батьків учнів шкіл. Тому сьогодні її продовження. І якщо минулого тижня в рубриці "Здорові діти" йшлося про основні вади зору та їх класифікацію, то сьогодні в центрі уваги будуть профілактичні поради та рекомендації, які допоможуть не лише зберегти зір, й навіть покращити його.  
 
Науковці кафедри педіатрії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького професор Сергій  Няньковський та  кандидат медичних наук Марта  Яцула закликають батьків уважно придивитися до того, як сидить, як займається ваша дитина, скільки часу безперервно читає і наскільки добре освітлений її стіл. Зауважте, скільки часу дитина переглядає мультфільми, що можуть тривати годинами, як довго бавиться у захоплюючі комп’ютерні іграшки, наскільки вона перевантажена освітніми програмами в школі і вдома, наскільки якісними книжками вона користується.
 
Медики наголошують, що  під час навчання, читання, праці за комп’ютером необхідно кожні 30-45 хвилин робити невеличкі перерви.  А підручники та книжки повинні мати чіткий шрифт. Обов’язково слідкуйте за поставою дитини – викривлена спина  порушує кровопостачання головного мозку, яке й провокує проблеми зору. 
 
Обмежте перегляд телевізійних програм та перебування за комп’ютером. Вкрай негативно впливає на зір дитини екран мобільного телефону, особливо гра на ньому в ігри чи перегляд Інтернет-сторінок. 
 
Для збереження нормального зору дитині треба забезпечити достатню фізичну активність: прогулянки, заняття спортом, плаванням, руховими іграми. Але при цьому не слід забувати і про відпочинок – дитина має спати не менше  8–9 годин.
 
Очі мають велику кількість м’язів, які і формують гостроту зору. Тому їм слід давати відпочинок,  але їх  слід і  тренувати! Для цього потрібно регулярно робити "гімнастику для очей". 
 
Дуже важливим для збереження нормального зору є якісне харчування дитини, збагачене продуктами, які є корисними для очей. Дитина має регулярно споживати молочні продукти, м’ясні страви, рибу, фрукти та овочі. Особливо корисні  чорниця, морква, журавлина, гарбузи, абрикоси, персики та різноманітна зеленина: кропива, кульбаба, шпинат, капуста, салат. Очам потрібно в 5 разів більше вітамінів А, С, Е, ніж будь-якому іншому органу. Тому в зимовий і весняний період, коли з їжею надходить значно менше вітамінів, ніж влітку – доцільно протягом 1–2 місяців  попити полівітамінні препарати, які містять мікроелементи.
 
Обов’язково проконсультуйте свою дитину в окуліста при мінімальних ознаках погіршення зору. Навіть за відсутності скарг не рідше одного разу на рік слід проходити огляд у дитячого офтальмолога.
 
Соціально-медичний проект "Здоров’я школяра", Благодійний фонд "Крила надії" та кафедра педіатрії Львівського національного медичного університету імені Данила Галицького бажає усім дорослим читачам та їх дітям здоров’я.