Головна Цікаво Здоровими бути бажають всі діти!

Здоровими бути бажають всі діти!

Сьогодні комп'ютер і телевізор прикували дітей до диванів, крісел і стільців, а на фізичну культуру в середній школі відводиться не більше 2 годин на тиждень. Тому до здорового способу життя малюків потрібно привчати ще зі садочків. Навчити дитину змалечку берегти своє здоров'я – головне завдання батьків і педагогів, адже саме у дитинстві закладається фундамент здоров'я. Досвідом фізкультурно-оздоровчого напрямку роботи діляться у Буському садочку "Берізка"(завідувач Н. Домбровська), де активно привчають дітлахів до здорового способу життя.

Кожна сім’я, приводячи ди­тину у садочок, насамперед хоче ба­чити її здоровою, фізично роз­виненою, загартованою, захи­щеною від усіляких нега­раздів. Оскільки кращим мето­дом пере­конання дітей у користі фізичної культури є приклад самих батьків, тож до спор­тивного свята долу­чили й дорослих. Разом зі своїми діт­лахами вони корисно, здорово і весело провели час, пережи­вали радощі перемог, а ще підтри­мували один одного. Це родини Ющенків, Корецьких, Солодов­ні­кових, Дуганів та Павлухів.

Зі слів вихователя Оксани Наконечної, такі фізкультурні свята, як, зокрема День здо­ров’я, особливо подо­баються малечі. І головне – допомагають бути силь­ними, спритними, витри­валими, навчають як правильно займатись спортом, аби це було корисно для здоров'я. Спільна діяльність, долання труднощів зміцнюють дитячий колектив. А якщо до них активно долу­чаються старші – батьки, брати, сестри, відчуття спільних пере­мог пробуджують бажання до нових звершень.

Активно підтримувала усіх учасників свята ведуча – прак­тичний психолог Світлана Яки­мович. Напрочуд насиченою та цікавою була програма заходу: спортивні конкурси, естафети, ранкова розминка. Дівчатка де­монстрували сучасні танці, а хлоп­ці вихвалялись спор­тив­ними до­сягненнями: сальто, шпагат, вміння володіти м'ячем, вправи з елементами боксу і карате.

А ще на свято у садочок завітала пані Кашель, яка на­ма­галась пере­конати дітлахів, що фізкультура і спорт є да­ремною справою, але діти все ж зрозуміли, що бути здоровим – це чудово.

На жаль, фізичні лінощі до­рос­лих, просиджування годи­на­ми біля телевізора, звичка до по­бутового комфорту, міського транс­порту, боязкість простуд – все це, як вірус, передається ді­тям. А батьки за­пи­тують себе: чо­му дитина така млява, бліда, не­при­стосована до фізичних вправ та навантажень, чому в неї часто болить голова, погана поста­ва і та­ке ін. Як свідчить практика, ма­леча не завжди ба­чить у своїх бать­­ках зразок, гідний для на­слі­ду­вання культури фізичної. Тому часто здоровий спосіб життя замикає список життєвих сподобань сім’ї.

Тож не полінуйтесь присвя­тити дітлахам кілька годин на день для прогулянок і занять, частіше проводьте з ними вихідні, аби сформувати у них потребу до систематичних занять фізич­ними вправами. І будьте здо­ровими!

Ірина Корчинська