Головна Духовне Андріївській церкві – 100!

Андріївській церкві – 100!

Мати – земле моя!.. У золотавому багрянці щедрої осені ти – прекрасна. Хоч свинцево-сіре небо часто плаче ниточками дощу, і причаїлось у калюжах пожовкле кленове листя, та похмурі дні світлішають, коли відзначають люди свято, котре вписало золоту сторінку в історію села та УГКЦ. 13 жовтня 2013 року в с.Андріївка відбулося святкування 100-літнього ювілею церкви святого Миколая Чудотворця.

Оновлений ззовні храм радо приймав вірних, прихожан, гостей. На святкування запросили Правлячого Архієрея Сокальсько-Жовківської єпархії Преосвященного Михаїла Колтуна, та через поїздку до Німеччини Божественну Літургію у церкві св.Миколая Чудотворця очолив єпархіальний протосинкел о.Володимир Коткевич, котрий передав вітання від владики Михаїла для всіх парафіян села і вручив пам'ятну грамоту громаді на честь 100-ліття церкви.

У супроводі священичого собору з 13 духовних отців лунали подячні молитви за народ і Україну. Вони стали  окрасою Святого Богослужіння: митрофорний протоієрей Іван Мигаль, настоятель храму святого Миколая Чудотворця, протоієрей Володимир Залуцький, декан Буської УГКЦ, повчальна проповідь котрого запала у душі вірних і проросте в майбутньому талантами Божих чеснот, митрофорний протоієрей Ярослав Царик, голова мирянського руху УГКЦ, протоієрей Іван Павлич, котрий 8 років і 8 місяців служив на цій парафії, о.Богдан Юрків, настоятель храму с.Ракобовти, о.Степан Жукровський, настоятель храму святого Пророка Іллі смт. Красне, о.Андрій Баглай, настоятель храму святого Юрія Побідоносця м.Буськ, о.Олег Макар, настоятель храму с.Сторонибаби, о.Євген Мигаль, настоятель храму святого Пророка Іллі с.Чішки, о.Ігор Кухар, настоятель храму с.Ріпнів і с.Новий Милятин, о.Павло Іршак, парох с.Острівчик-Пильний, о.Остап Гнатів, парох с.Мала Вільшанка Золочівського району.

Молитовного настрою додали хористи та місцевий чоловічий ансамбль (староста Петро Мудрак, Богдан Делявський, Олег та Роман Калитини, керівник ансамблю о.Євген Мигаль, регент Ярослав Петльований, Мирослав Ясниський, Роман Хамітов, Михайло Кучма), котрий відсвяткував своє 15-річчя.

Після Святої Літургії настоятель о. Іван Мигаль привітав усіх з нагоди торжества та висловив щиру подяку духовенству, парафіянам, жертводавцям, мирянам за безкорисливу допомогу та побажав здоров'я, подальшого успіху у праці, родинному житті, ревному служінні Богові та українському народові.

З нагоди величної події подячними грамотами за благодіяння для рідної парафії нагороджені народний депутат України Степан Івахів, директор школи Павло Теодоровський, парафіяни Ярослав Башко, Дмитро Папроцький і Володимир Юхима, голова церковного комітету Олег Тижай.

Хай надалі від порога серця кожного християнина до порога храму сіяє світло Христової істини, а багатоголосе козацьке многоліття, злітаючи до небес, спадає на кожну душу рясними променями Божої благодаті.

Лілія МИГАЛЬ, с.Андріївка

 

Історична довідка. Наприкінці XIX століття граф Шнель Оскар, управитель села, і парох Северин Левицький сприяли початку будівництва  церкви, яке завершили в 1913 році. Граф офірував кошти, а решту грошей збирали з мешканців с.Фирлеївка та сусідніх сіл як добровільні пожертви. Камінь на фундамент возили з Гологірських гір. Церква мурована.