Головна Коротко Горе “люкове”

Горе “люкове”

Щомісяця з різних регіонів України приходять звістки про нещасні випадки через неприкриті каналізаційні люки. І найчастіше страждають діти. Яка ситуація із металевими люками у нашому місті, та чому небезпека так близько до пішоходів. Адже замість каналазіційних кришок на землі можна побачити що завгодно.

Неприкриту належним чином каналізацію ми помітили поблизу пивзаводу. Спочатку здалося, що гнилий від дощу лист фанери хтось мимоволі викинув на вулицю, але невдовзі стало зрозуміло, що цей шматок прикривав чиюсь яму із фекаліями.  Та найгірше те, що це небезпечне місце знаходиться одразу біля тротуару, де ходять діти. Далі по Львівській у напрямку райлікарні ще один небезпечний сюрприз: напівзакритий колодязь теплотраси (на знімку), який на сьогодні є «безхозним». А чи потрібен він сьогодні? Невідомо. І таких нічийних об’єктів в місті ще, вочевидь, чимало.

За словами Володимира Бучка, керівника міського водоканалу, створена спеціальна комісія, яка постійно обстежує каналізаційну мережу. А після трагедії у Львові, де в підземну пастку потрапив хлопчик, майстри ще ретельніше оглядають свої об'єкти. Усі водоканалівські люки на проїжджих частинах закриті кришками, а от у парку та поблизу вул. Валової шести чавунних кругів давно недорахувалися. Працівники прикрили колодязі бетонними тимчасовими кришками, невдовзі їх замінять на постійні. За його словами, звернення до пунктів здачі металобрухту результату не принесли – там запевняють, що кришок до люків від людей не приймають, але подрібнений чавун приносять.

Ірина КОРЧИНСЬКА