Головна Історія Де височать могили

Де височать могили

Традиційно у День Покрови Пресвятої Богородиці, складаючи руки у молитві до Заступниці українського народу, вшановуємо героїв – учасників національно-визвольної боротьби. Урочистості з нагоди свята організували і у Боложинові – після Літургії святочна процесія відправилась на місцевий цвинтар, де рівно рік тому освятили меморіал.

До слова, боложинівці одні з перших надали необхідну інформацію про місця боїв і поховань поблизу села, тож в рамках Програми Львівської обласної ради на території цвинтаря встановили 11 меморіальних хрестів в пам'ять про вояків, які загинули в 1944-45 роках. Це уродженці села Петро ("Мороз") та Василь ("Шалій") Остапи, а також Іван Луців та Кашуба (ім’я невідоме), Петро Комендюк та 3 невідомих вояки з Волині.

Настоятель храму о.Степан Пилипчук відслужив поминальну панахиду, а церковний хор співав повстанських пісень. Про українських повстанців та їх долю розповіли учні Боложинівської школи. Юнаки, до слова, прийшли на урочистість у військових строях.

Пам'ятає ніби вчора ті важкі і трагічні для її сім’ї роки Ганна Сахно, брати якої поховані тут. Вона пригадала страшні моменти сутичок партизанів з енкаведистськими загонами, у яких і загинули відважні юнаки Петро та Василь.

Привітав сельчан з цим знаменним днем для українського народу сільський голова Віктор Дацків і подякував за активність та зацікавленість молодих людей до важливих сторінок нашої історії.

Ірина КОРЧИНСЬКА