Головна Духовне На Бущині почали відновлювати об’єкти соціальної сфери

На Бущині почали відновлювати об’єкти соціальної сфери

Зроблено черговий крок на шляху до відновлених соціальних об'єктів Бущини за сприяння Українського фонду соціальних інвестицій. У районі пройшли перші тендерні торги по відбору підрядної організації на виконання ремонтно-будівельних робіт. Пальму першості тримає громада села Топорів, 30 травня відбувся тендер із ремонту Народного дому. Тендерний комітет, до якого увійшли члени Агенції  з Впровадження мікропроекту, уважно ознайомились з поданими документами, протокольно зафіксували ціну потенційного виконавця робіт та комплектність його пропозиції. Зазначимо, що закупівля робіт в межах проектів УФСІ здійснюється за підтримки місцевих консультантів Наталії Датченко та Романа Бобика відповідно до керівних положень Всесвітнього Банку. Нам випала нагода поспілкуватись із ними.

Нагадаємо, що проект "Сприяння розвитку соціальної інфраструктури", який на 80% фінансується урядом Німеччини через німецький банк розвитку КРМ, впроваджує мікропроекти на рівні сіл та маленьких міст і передбачає проведення ремонтно-будівельних робіт, придбання обладнання, проведення навчання та консультаційних послуг для громад. А ось реалізовуються вони на базі об'єктів соціальної сфери -шкіл, дитячих садочків, амбулаторій, ФАПів, народних домів, бібліотек і водоводів. Яких саме, люди вирішують гуртом на загальних зборах громади. До того ж 20% – це місцеві кошти, правда у Бущині і Львівщині загалом, 10% фінансують з обласного бюджету, а 10 -громади. Але спершу має бути крок від людей, готовність співфінан-сувати проект і визначити склад Агенції з його впровадження.

Як розповіла нам Наталія Датченко, у Буському районі шість таких громад, які завдяки УФСІ відновлюватимуть загальноосвітні школи №1у Бу-ську, Задвір'ї, Андріївці, дитячі дошкільні навчальні заклади "Калинонька" смт.Красне, "Курочка Ряба" с.Сторонибаби та Народний дім с.Топорів.

Щодо цього закладу культури, то 30 травня, окрім проведених тендерних торгів, топорівська громада визначилась з кандидатурою інженера з технічного нагляду, який буде слідкувати за якістю робіт та термінами виконання договірних зобов'язань підрядної організації -це фахівець зі Львова. Як зазначила Н.Датченко, брались до уваги і професійність,і досвід – загалом у Фонду досить високі вимоги.

Наразі документи, подані на тендер, будуть уважно вивчені групою спеціалістів Українського фонду соціальних інвестиції та представниками громади. Остаточні результати оголосять непізніш ніж 21 червня. Самі ж роботи заплановано завершити восени.

Консультант з технічних питань Роман Бобик у свою чергу зазначив, що мікропро-ект повинен мати істотний позитивний вплив на енергозбереження, а також важлива комплексність вирішення технічних проблем. Загалом перемога у проекті дозволить радикально змінити топорівський заклад культури: передбачені інноваційне інфрачервоне опалення, заміна даху, внутрішні ремонті роботи.

30 травня представники Фонду соціальних інвестицій також зустрілись з головою Буської РДА Богданом Грини-шиним і обговорили проблемні питань зі спільного впровадження мікропроектів в Буському районі. Зокрема, домовились про пришвидшення виготовлення проектно-кошторисної документації в с.Сторонибаби та смт.Красне. Місцеві консультанти поінформували очільника району про те, що наступні тендерні закупівлі в школах сіл Анд-ріївка, Задвір'я та міста Буська відбудуться 17 червня.

Ірина ГАЄВСЬКА