Головна Духовне Різдвяна свічечко, гори – родину за столом збери…

Різдвяна свічечко, гори – родину за столом збери…

Уже кілька років поспіль серед педагогічних працівників Львівщини обласний Будинок учителя проводить виставку-конкурс "Різдвяна свічка".

Взяли участь у ньому і педагоги нашого району.

Багато свят є у нашого народу, де ми використовуємо свічку. Важ­ливу роль серед них відіграє вос­кова, яка була і є одним з ви­зна­чальних символів сакрально-ритуальної культури українців. Вона су­про­воджує людину від наро­дження до смерті; при запаленій свічці народжуються, одружуються і  йдуть у небуття.

Особливого значення надають страсній свічці. Проводячи виховні заходи у загальноосвітніх школах, педагоги також її використовують.

Свічечка освітлює шлях свя­тому Миколаю у проведенні дитячих ран­ків, запалюємо її при передачі Ви­фле­ємського вогню, який символізує  народження Ісуса Христа. Кожної ос­танньої суботи листопада в пам'ять жертв Голо­до­мору 1932-1933рр. вони палахкотять біля пам'ятників і пам'ятних знаків.

– Основна мета конкурсу, – зазначила методист БДЮТу Оксана Цюга, – відродження націо­наль­них традицій та звичаїв, по­глиблення знань про значення та викорис­тан­ня свічки у різдвяний період; обмін досвідом щодо ком­позиційного оформ­лення.

Кращими визнані роботи Ірини Гриненко, вчи­тельки Буської гімназії ім.Є.Петру­шевича, керівника ту­ристично­-крає­знавчого гуртка; Галини Таланчук (на знімку спра­ва), ке­рівника гуртка «Плетіння з соло­мки» та Наталії Тхір (на знімку зліва), ке­рівника гуртка "Вишивка стрічкою" Буського БДЮТу; Оксани Турченяк, керівника гуртка "Вити­нанка" Оле­ського БДЮТу та вихова­телів дитячого садочка с.Утішків.

Інна  ПАЛАМАР