Головна Економіка Працівників поменшало – обов’язки залишились

Працівників поменшало – обов’язки залишились

На початку року відбулася реорганізація санепідемслужби України. Відтак у місті Броди створене Бродівське міжрайонне управління Головного управління держсанепідслужби у Львівській області. Чи працюватиме лабораторія у нашому районі та яка ситуація із захворюваністю на грип і ГРВІ – далі.

Реорганізація СЕС ніяк не вплинула на функції, які дотепер виконувала ця служба."Принцип роботи не змінився. Усі функції, що були покладені на структуру раніше, ми продовжуємо виконувати, Це: контроль за інфекційною захворюваністю. профі­лактика інфекційних захворювань, контроль за навколишнім середовищем, умовами праці, ди­тя­чим харчуванням, контроль за підприємствами, які виробляють харчові продукти, об'єктами торгівлі, дитячими садками та школами, водоочис­ними спорудами", – повідомив начальник Бродів­ського міжрайонного управління Василь Шевчук.

За його словами, наразі тривають ремонтні ро­боти у лабораторії в Буську, тож невдовзі вона знову працюватиме. Пов'язано це з оформленням но­вих документів, отриманням ліцензій на лабо­ра­тор­ні дослідження, а також зменшенням кількості працівників.

Наразі обов'язки працівників санепідемслужби не змінюються, оскільки не змінилося санітарно-гігієнічне законодавство. Всі повноваження зали­шаються такими, як були раніше. Однак зміниться кратність обстеження: всі об'єкти розділені на три ступені щодо важливості. Деякі об'єкти перевірятимуть раз на рік, інші – раз на три роки та раз на п'ять років.

На зустрічі з головами місцевих рад, завіду­вачами садочків, постачальниками продуктів, яку провів заступник голови Буської РДА Євген Кичурчак, Василь Шевчук особливо наголосив на якості продуктів, які споживають діти, акцентуючи увагу на обов'язковій наявності відповідних документів. Про це в першу чергу спитають у керівників установ і фірми-постачальника. Також йшлося про при­сутність в дитячих групах хворих діток. За цим повинні стежити медичні сестри, які є практично в усіх садочках (окрім Красне-2 та Красне-1). Вони й повинні перевіряти стан здоров'я дошкільнят, аби уникнути розповсюдження інфекції.

Щодо епідситуації в районі, то на сьогодні вона стабільна.

Ірина  КОРЧИНСЬКА